REKLAMAeWinner Banner

2. Liga powiększona do czternastu drużyn? To możliwy scenariusz

Piotr Szymański

Piotr Szymański (fot. Mariusz Sądy)

Czy od 2022 roku będziemy mieć powiększoną 2. Ligę? Przy okazji ogłoszonego wczoraj kontraktu telewizyjnego PGE Ekstraligi ze stacją Canal+, pojawiła się informacja o planowaniu takiego przedsięwzięcia. Szef GKSŻ, Piotr Szymański, zdradza jego szczegóły.

Czternaście zespołów startujących w 2. Lidze? Choć dwucyfrowa liczba może wydawać się nierealna, jest to jednak jak najbardziej możliwy scenariusz. W czwartek ogłoszono nowy kontrakt PGE Ekstraligi, przy którego okazji pojawiła się również informacja, że kluby część z funduszy z umowy, przeznaczą na szkolenie, a co za tym idzie, każdy ekstraligowy zespół będzie posiadać rezerwę, która będzie występować na drugoligowych torach. W ich składy wchodziliby zawodnicy do lat 24. Drużyny te nie posiadałyby jednak prawa awansu na zaplecze PGE Ekstraligi, ich ściganie miałoby bowiem jedynie charakter szkoleniowy.

W tej sprawie głos zabrał przewodniczący GKSŻ, Piotr Szymański. – To są wspólne pomysły prezesa PGE Ekstraligi Wojciecha Stępniewskiego i moje. My się wspieramy, uzupełniamy, bo przecież chodzi o to, żeby skorzystał na tym polski żużel. Większa druga liga może wystartować już w 2022 roku, ale to nie jest przesądzone. To wszystko musi być dobrze przygotowane. Jeśli jednak do tego dojdzie, to wtedy najpewniej stworzymy dwie grupy po siedem lub więcej drużyn — opowiedział na łamach portalu polskizuzel.pl.

Źródło: polskizuzel.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.8708 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl