REKLAMAeWinner Banner

Francuski diament w składzie Plymouth Gladiators. „Jest to zawodnik z ogromnym potencjałem”

Steven Goret

Steven Goret (fot. Wojta Zavřel)

Działacze Plymouth Gladiators zaprezentowali dziś swoim kibicom kolejne nazwisko w ich żużlowej talii. W szeregi drużyny dołączył 19-letni Francuz Steven Goret. - Jest to zawodnik z ogromnym potencjałem — mówi szef miejscowego żużla, Mark Phillips.

Zespół z południowo-zachodniej Anglii nie próżnuje w czasie przerwy pomiędzy sezonami. Po uzyskaniu „awansu” do wyższej klasy rozgrywek SGP Championship, działacze Plymouth zabrali się za ogłaszanie nazwisk składu zespołu na sezon 2021. Już pierwsze ogłoszone kontrakty wskazują na ich spore ambicje względem nadchodzących miesięcy. Skład został wzmocniony m.in. o byłego Mistrza Świata, Jasona Crumpa, Bjarne Pedersena, czy amerykańskiego żużlowca, Dillona Rumla.

„Beniaminek” ligi ogłosił dziś podpisanie umowy z kolejnym zawodnikiem. Jest nim wspomniany już wcześniej dziewiętnastoletni Steven Goret. Przygoda z jazdą w lewo dla tego młodego zawodnika zaczęła się w wieku dziewięciu lat w barwach klubu z Lamothe-Landerron. Ma za sobą kilkukrotny udział w mistrzostwach Francji w klasie 125cc i 250cc. Przygoda ze speedwayem w jego życiu nie jest wynikiem przypadku, jego tata bowiem również w przeszłości był żużlowcem, można więc powiedzieć, że młody Steven kontynuuje tradycje rodzinne. Na swoim koncie ma m.in. 7. miejsce w Mistrzostwach Europy do lat 19 w Czechach, startował również w półfinale Mistrzostw Europy do lat 21. Prócz zespołu z Plymouth Steven będzie również ścigać się dla francuskiego klubu Lamothe.

- Wiele osób wypowiada się pozytywnie na temat tego młodego zawodnika i z pewnością jest to sportowiec z ogromnym potencjałem — mówi promotor, Mark Phillips i dodaje: Jestem pod wrażeniem jego osiągnięć i cieszę się, że podpisał kontrakt z naszą drużyną. Chłopak ma przed sobą wielką przyszłość, a fakt, że zna również Henry’ego (dop. red. Henry Atkins), pomoże się mu zaklimatyzować.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.999 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl