REKLAMAeWinner Banner

Michaiłow i Gust wystartują w lidze szwedzkiej

Oleg Michaiłow

Oleg Michaiłow (fot. Wojta Zavřel)

Oleg Michaiłow i Francis Gust w sezonie 2021 będą zawodnikami szwedzkich klubów. Bardziej doświadczony z Łotyszy podpisał kontrakt z Rospiggarną Hallstavik, a Francis Gust dołączył do mistrzów kraju, Masarny Avesta.

Mimo bardzo dobrych wyników w eWinner 1. Lidze Żużlowej Michaiłow i Gust postanowili pozostać w Lokomotivie Daugavpils, który spadł na najniższy szczebel rozgrywkowy. Zwłaszcza Michaiłow mógł cieszyć się dużym zainteresowaniem klubów z eWinner 1. LŻ. Dla 21-latka ubiegły sezon był najlepszym w karierze – Łotysz zdobył brązowy medal IMŚJ i został wybrany Sportowcem Roku w Dyneburgu. Swoje zmagania w 2020 roku podsumował w rozmowie z naszą korespondentką. W zbliżającym się wielkimi krokami sezonie Oleg Michaiłow będzie zawodnikiem nie tylko Lokomotivu, ale również Rospiggarny Hallstavik. Z tą ekipą wcześniej kontrakt podpisali m.in. Adrian Miedziński oraz Patryk Dudek.

Polskich partnerów w BAUHAUS-ligan będzie miał również Francis Gust. Utalentowany młodzieżowiec dołączył do Masarny Avesta. W ubiegłym roku Gust nieźle spisywał się w barwach Lokomotivu Daugavpils i kilkukrotnie był w stanie utrzeć nosa bardziej utytułowanym rywalom na pierwszoligowych torach. W Aveście 18-latek klubowym kolegą braci Pawlickich oraz Marcina Nowaka.

źródło: Lokomotive.LV


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.5117 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl