REKLAMAeWinner Banner

Prace torowe w Gnieźnie rozpoczęte. Zamontowano już bandy (foto)

Stadion Miejski im. płk. Franciszka Hynka (Gniezno)

Stadion Miejski im. płk. Franciszka Hynka (Gniezno) (fot. Łukasz Wilk)

W miniony weekend rozpoczęły się prace torowe na owalu przy ulicy Wrzesińskiej 25. Pierwsze działania podjęte po zimowej przerwie obejmowały zamontowanie dmuchanych band. Pierwsze treningi drużyny Aforti Start Gniezno mają odbyć się w dniach 9-11 marca.

Polepszające się warunki pogodowe pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość i myśleć o sposobności zorganizowania pierwszych treningów na torze już w połowie marca. Drużyna z Gniezna jest kolejnym ośrodkiem w Polsce, który ogłosił już wyjazd na tor w najbliższej przyszłości. Pierwsze treningi mają planowo odbyć się w dniach 9-11 marca. Dzięki sprzyjającej pogodzie w miniony weekend zamontowano bandy pneumatyczne. Planowane jest także przygotowanie nawierzchni przez toromistrza. Całość prac nadzorował klubowy toromistrz, Łukasz Łukowski, a pomagali przy tym amatorzy zrzeszeni w AKŻ Waleczne Orły wraz z Błażejem Skrzeszewskim.

- Dzisiaj udało nam się założyć całą dmuchane bandę na stadionie. Popracowaliśmy również przy torze. Pogoda w pełni wykorzystana! Aura dopisała, słońce nam towarzyszyło. Toromistrz może już działać z przygotowaniem toru do pierwszych treningów — mówił Błażej Skrzeszewski dla strony klubowej Startu.

W tegorocznych sparingach gnieźnianie zmierzą się z Eltrox Włókniarz Częstochowa już 16 marca. Dzień później obie drużyny spotkają się na rewanżu pod Jasną Górą. Następne spotkania kontrolne odbędzie się z drużyną z Poznania w dniach 26 oraz 27 marca.

 

Źródło: Aforti Start Gniezno


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.8916 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl