REKLAMAeWinner Banner

Stal Gorzów z „gościem”. Jest to były reprezentant kraju

Nicolai Klindt

Nicolai Klindt (fot. Barbara Żurek)

Stal Gorzów posiada nowego zawodnika w swoich szeregach. Na zasadzie "gościa", do drużyny trafia były młodzieżowy reprezentant Danii, a zarazem doświadczony jeździec Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – Nicolai Klindt.

W zeszłym sezonie, wiele kontrowersji sprawił przepis o możliwości zakontraktowania "gościa". Miał być on furtką dla klubów, których zawodnik został poddany kwarantannie związanej z zachorowaniem na Covid-19. Zamiast tego, działacze wykorzystywali lukę w zapisie do wzmocnienia swojej drużyny. Stal Gorzów wykorzystała możliwości "gościa" do tego stopnia, że zakontraktowała ich dwóch – Jack'a Holdera i Nicolaia Klindta.

Na całe szczęście, podpunkt został uzupełniony o brakujące postanowienia, więc funkcja "gościa" może zostać wykorzystana jedynie w przypadku stwierdzenia zakażenia Covid-19. Stal Gorzów już zdecydowała, że ta rola przypadnie 33-letniemu Klindtowi. 

Duńczyk udowodnił już w zeszłym sezonie, jak szybki potrafi być na "Jancarzu". Zdobył on 11 punktów w meczu z Betardem Spartą Wrocław. Wiele wskazywało na to, że podpiszę on kontrakt w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale ostatecznie pozostał w Ostrowie Wielkopolskim. 

Stal Gorzów nie jest jedynym klubem, który będzie korzystał z usług "gościa". Już wcześniej ogłoszono, że podobną rolę będzie sprawował Frederik Jakobsen w eWinner Apatorze Toruń. 

źródło: social media Stali Gorzów. 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9062 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl