REKLAMAeWinner Banner

W Rybniku zabrzmi dzisiaj warkot silników. Czy sparingi będą odwołane?

Stadion Miejski w Rybniku

Stadion Miejski w Rybniku (fot. Damian Kuczyński)

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski nie będzie jedyną drużyną, która wyjedzie dzisiaj na tor. Równo trzy godziny po rozpoczęciu treningu w Wielkopolsce, do głosu dojdzie spadkowicz z PGE Ekstraligi – PGG ROW Rybnik. Co więcej, Rafael Wojciechowski sugeruje, że sparingi mogą zostać odwołane. 

Wczoraj informowaliśmy o tym, że Arged Malesa Ostrów Wielkopolski wyjedzie na tor jako pierwsza drużyna w Polsce. W ślad za nimi poszli rybniczanie, którzy rano podali informacje o pierwszym treningu na własnym stadionie. 

Trening został zaplanowany na godzinę 15, a wśród trenujących ma być m.in Sergiej Łogaczew. Rosjanin jest bardzo zadowolony z takiej możliwości i przyznał się, że próbował swoich sił w rywalizacji na lodzie, ale z marnym skutkiem: – Bardzo się cieszę, jestem gotowy do jazdy. Zimą wprawdzie udało mi się wyjechać na motocyklu żużlowym na lód, ale nie był to zbyt udany eksperyment – Stwierdza jeden z zawodników ROW-u na tegoroczny sezon. 

Na tor wyjadą również juniorzy: Przemysław Giera, Mateusz Tudzież i Paweł Trześniewski. Pracę nad torem koordynował sam Marek Cieślak, więc dzięki niemu zawodnicy mogą wyjść z zimowego snu. Niestety, ale zgodnie z nałożonymi wytycznymi, treningi odbywają się bez udziału publiczności. 

Bez fanów pojadą również inne drużyny, ale sparingi stoją pod znakiem zapytania. Rafael Wojciechowski, w rozmowie z portalem sportowegniezno.pl uważa, że "test-mecze" będą najprawdopodobniej odwołane: – Jeśli poznamy wytyczne sanitarne, wtedy dowiemy się jakie są w ogóle możliwości rozgrywania sparingów. W związku z tym, że ma to się stać w okolicach 15 marca, nie przewidujemy sparingów w okolicach tego terminu. Jeżeli się odbędą, to będzie to po 20 marca, o ile w ogóle będzie to możliwe. Reżim sanitarny według naszych informacji ma być dużo bardziej surowy niż przed rokiem, więc najprawdopodobniej sparingi naszym zdaniem się jednak nie odbędą. Co będzie ze startem ligi? Tego też nie wiadomo.

Gnieźnianie rozpoczną treningi w przyszłym tygodniu. Tradycyjnie, pierwsze wyjazdy nie będą obowiązkowe dla wszystkich zawodników. 

źródła: Strona internetowa ROW-u Rybnik, sportowegniezno.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1202 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl