REKLAMAeWinner Banner

Od dzieciaka do... kozaka (17)

W świecie żużla powoli kończy się, wydawać się może, zbyt długa przerwa zimowa. Końcówka Międzysezonowego czasu to idealny moment na to, by powspominać sylwetki tych, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiejszego żużla. Bohaterem dzisiejszego odcinka naszej serii jest Robert Kempiński.

REKLAMAPark Maszyn

„Od dzieciaka do… kozaka” – jest to autorski projekt portalu speedwaynews.pl we współpracy ze sklepem internetowym pamiatkikibica.pl. Chcemy Wam przypomnieć zawodników od początku ich kariery do dziś.

Przed nami siedemnasty odcinek serii. Dziś na zdjęciach Piotra Kina zobaczycie Roberta Kempińskiego, byłego zawodnika i niedawnego menadżera grudziądzkiego GKM-u, który przyszedł na świat 31 października 1972 roku. W wieku 17 lat zdał licencję w barwach macierzystego GKM-u i od 1989 roku przez 19 lat ścigał się na polskich torach.

Przez niemal całą karierę Kempiński był związany z klubem, w barwach którego zdawał licencję. Poza Grudziądzem spędził tylko dwa lata – w sezonach 1999 i 2000 bronił barw gdańskiego Wybrzeża.

W trakcie swojej kariery Kempiński nie odniósł znaczących indywidualnych sukcesów. Jeszcze jako junior zajął 4. lokatę w Srebrnym Kasku w 1993 roku i w tym samym sezonie wystąpił w finale indywidualnych mistrzostw Polski. Na torze w Bydgoszczy był szesnasty. Do największych sukcesów drużynowych należy zaliczyć z pewnością srebrny medal Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski z sezonu 1991 oraz Drużynowy Puchar Polski wywalczony z Wybrzeżem Gdańsk w 1999 roku.

Po zakończeniu kariery w 2007 roku Robert Kempiński został menadżerem GKM-u Grudziądz i przez 13 sezonów był szkoleniowcem swojej macierzystej ekipy, także po awansie do PGE Ekstraligi. Od sezonu 2021 Kempiński będzie asystentem nowego menadżera grudziądzan, Janusza Ślączki. 

Zapraszamy do obejrzenia długiej kariery Roberta Kempińskiego na zdjęciach.

Galerię przygotował Piotr Kin, właściciel sklepu internetowego pamiatki-kibica.pl.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

Powiązane artykuły

Artykuł załadowany: 1.0055 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl