REKLAMAeWinner Banner

Wybrzeże zorganizuje III Memoriał Henryka Żyto

Kibice Wybrzeża Gdańsk

Kibice Wybrzeża Gdańsk (fot. Agnieszka Ratowska)

Sezon w Gdańsku zostanie zainaugurowany Memoriałem Henryka Żyto. Żużlowcy uczczą pamięć legendy Wybrzeża 28 marca zawodami parowymi. Będzie to trzecia taka impreza, dwie poprzednie organizowano po śmierci Henryka Żyto – w 2018 roku, a także sezon później.

W niedzielę miną trzy lata od śmierci Henryka Żyto. Legenda gdańskiego Wybrzeża odeszła z tego świata 7 marca 2018 roku. W latach 1965-1980 wywalczył on dla nadmorskiego klubu 1688 punktów, a lepsi od niego pod tym względem są tylko Jarosław Olszewski i Mirosław Berliński.

Po śmierci wielkiej ikony speedwaya Wybrzeże zorganizowało dwie edycje Memoriału Henryka Żyto. Jesienią 2018 roku w zawodach indywidualnych najlepszy okazał się Krystian Pieszczek. Rok później także triumfował wychowanek Wybrzeża, jednak tym razem w duecie z Rasmusem Jensenem jako Team Avides.

Z okazji zbliżającej się rocznicy śmierci wybitnego przed laty żużlowca, piękną inicjatywą wykazał się nasz medialny podopieczny. Sponsor Krystiana Pieszczka zrealizował pomysł zawodnika oraz Krystiana Plecha i dodał wygrawerowany portret żużlowca na jego nagrobek. 

W ubiegłym roku memoriału nie zorganizowano z uwagi na pandemiczne obostrzenia. - Chcemy, aby trzecia zaległa edycja Memoriału zainaugurowała sezon żużlowy w Gdańsku. Rok temu Memoriał storpedowała pandemia koronawirusa, dlatego teraz wiosną organizujemy zaległą trzecią edycję. Zależy nam przede wszystkim na tym, by zachować pamięć o wybitnym zawodniku i człowieku - mówi Tadeusz Zdunek, prezes Wybrzeża.

W marcu zawody odbędą się jednak najprawdopodobniej bez udziału kibiców. - Zdajemy sobie sprawę, że być może nie uda nam się wpuścić kibiców, jednakże chcemy uniknąć sytuacji, że zawody miałyby się kolejny raz nie odbyć ze względu na wirusa. Oczywiście, w przypadku braku możliwości wpuszczenia kibiców przeprowadzimy transmisję z zawodów. Kompletujemy już obsadę i emocji na pewno nie zabraknie - zapowiada sternik gdańskiego klubu.

źródło: wybrzezegdansk.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.3969 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl