REKLAMAeWinner Banner

Otrzymał wiele ofert, ale wybrał Rybnik. „Nie muszę się martwić o problemy finansowe”

Leon Flint

Leon Flint (fot. Roman Biliński)

Leon Flint to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodników w Wielkiej Brytanii. Nic więc dziwnego, że taki talent przykuł uwagę wielu klubów  z Polski, ale ostateczny wybór padł na ROW Rybnik. Flint przyznaję, że rozważał kilka innych ofert, ale nie były one satysfakcjonujące finansowo.

Leon Flint będzie miał okazję do startów w lidze polskiej. Jest to bardzo ważne osiągnięcie dla młodego Brytyjczyka, który może startować jako zawodnik do 24 roku życia. Jak przyznaje sam Flint, Rybnik nie był jedyną opcją do wyboru, gdyż inne kluby również zaproponowały mu kontrakt. Jednakże tylko Krzysztof Mrozek zaproponował odpowiednią finansowo umowę dla Leona: 

Obserwując poczynania Andersa (Rowe) pod koniec sezonu w Polsce, zauważyłem jak bardzo innym zawodnikiem się on stał. Doszedłem więc do wniosku, że również chcę jeździć w Polsce. Dzwoniliśmy do każdego z klubów aby zapytać, czy mają dla mnie miejsce w swoim składzie i byłem zaskoczony ilością ofert. Nie wszystkie były jednak wystarczające do tego, aby opłacić sprzęt, mechanika i serwis, a jeszcze większość z nich by wchodziła w grę, jeżeli przeniósłbym się do Polski na stałe. Już wcześniej miałem okazję do pracy w Rybniku i bardzo szybko uzgodniliśmy warunki kontraktu. Nie muszę się martwić o problemy finansowe, gdyż kontrakt pozwala mi na swobodne uprawianie sportu – Opowiada Leon Flint dla gbspeedwayteam.com. 

Flint nie ogranicza się tylko do startów w naszym kraju. Reprezentant Wielkiej Brytanii do lat 21 będzie również częścią drużyny Berwick Bandidts występującej w SGB Championship oraz drużyny "Bullets", która występuje w National Development League. Leon jest zawiedziony, że nie otrzymał kontraktu w Premiership, ale będzie chciał udowodnić swoją wartość w tym roku:

Byłem niezadowolony z braku kontraktu w Premiership, ale moje myślenie zmienia się z każdym dniem i podchodzę do tego sezonu z innym nastawieniem. Kiedyś obwiniałbym się za to, że nie otrzymałem żadnej propozycji z klubów, ale teraz to działa jak motywacja. Mam nadzieję, że udowodnię każdemu swoją wartość i pomoże mi to w nadchodzących latach mojej kariery. 

źródło: gbspeedwayteam.com


Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9899 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl