REKLAMAeWinner Banner

Od dzieciaka do... kozaka (18)

Patryk Dudek

Patryk Dudek (fot. Piotr Kin)

Szybki wzlot, dopingowa wpadka i jeszcze większy wzlot po powrocie. Kariery Patryka Dudka absolutnie nie można porównywać do sinusoidy - proporcje wydarzeń pozytywnych i negatywnych przemawiają zdecydowanie na korzyść tych pierwszych. Dzisiaj proponujemy przypomnienie sobie tego, jak "syn Sławomira Dudka" zapracował na swoje imię i nazwisko.

„Od dzieciaka do… kozaka” – jest to autorski projekt portalu speedwaynews.pl we współpracy ze sklepem internetowym pamiatkikibica.pl. Chcemy Wam przypomnieć zawodników od początku ich kariery do dziś.

W osiedemnastym odcinku serii na zdjęciach Piotra Kina pokazujemy Patryka Dudka, ikonę ostatniej dekady Falubazu Zielona Góra. Krótko po tym, jak Sławomir Dudek skończył przygodę z jazdą na żużlu, jego potomek rozpoczął kontynuację rodzinnych tradycji, zdając licencję z Myszką Miki na plastronie. Urodzony 20 czerwca 1992 roku w Bydgoszczy Patryk karierę rozpoczynał z jarzmem bycia "synem swojego ojca".

Już w 2009 roku zadebiutował w barwach Falubazu. Szybko stał się podstawowym zawodnikiem formacji juniorskiej klubu z W69, w swoim pierwszym sezonie świętował nie tylko tytuł mistrza kraju, ale też drużynowego mistrza Europy juniorów. Szybko okazało się, że talent "Duzersa", pomimo niemałego znaczenia, jakie w historii Falubazu miał Dudek senior, wyprzedza osiągnięcia ojca, który przez całą karierę wspiera go w boksie.

Kolejne lata w wykonaniu Patryka to kolejne medale z Falubazem, pewne miejsce w juniorskiej kadrze Polski, coraz odważniejsze wkraczanie do reprezentacji seniorskiej, a także sukcesy indywidualne, na czele z indywidualnym mistrzostwem świata juniorów na koniec wieńczące w 2013 roku jego młodzieżową karierę.

Pod koniec sezonu 2014 Dudek został na rok zawieszony za złamanie przepisów antydopingowych - w jego organizmie znaleziono metyloheksanaminę, środek znajdujący się w odżywkach, ale też uznawany za "dopalacz" i zabroniony przez WADA. Pozytywny test kosztował Patryka również zakaz startów w reprezentacji Polski na dwa lata. Po powrocie jednak został jednym z jej liderów - potwierdził to tytułem indywidualnego mistrza Polski w 2016 roku, a po wygranej w Grand Prix Challenge rozpoczął regularne starty w cyklu Grand Prix jako jego stały uczestnik. Ponadto wraz z kolegami dokładał do swojej kolekcji trofeów kolejne medale Drużynowego Pucharu Świata, a następnie Speedway of Nations.

Zapraszamy do obejrzenia dotychczasowej kariery Patryka Dudka na zdjęciach.

Galerię przygotował Piotr Kin, właściciel sklepu internetowego pamiatki-kibica.pl.

 

Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

Powiązane artykuły

Artykuł załadowany: 1.2943 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl