REKLAMAeWinner Banner

Grand Prix znów w Gorzowie?! Wiemy też, co z Memoriałem Jancarza

Marek Grzyb

Marek Grzyb (fot. StalTV)

Czy Speedway Grand Prix znów zagości na "Jancarzu"? Co z memoriałem patrona gorzowskiego obiektu? Kiedy pierwsze sparingi "Stalowców"? Informacje na ten temat przekazuje prezes Marek Grzyb!

Prezes Marek Grzyb podczas wtorkowej konferencji prasowej poinformował o kilku ważnych sprawach. Na wstępie okazało się, że z przyczyn pogodowych oraz złego stanu toru w Gorzowie, nie odbędą się sparingi zarówno ze Spartą Wrocław (21 marca), jak i Apatorem Toruń (23 marca). - Jedyny termin, który staramy się, żeby został dotrzymany, to 30 marca. Wówczas jest zaplanowany sparing w Toruniu i chcemy, żeby w tym dniu udało się to odjechać właśnie na Motoarenie - powiedział Marek Grzyb.

Jak się okazało, na 28 marca klub planował przeprowadzenie Memoriału Edwarda Jancarza. Turniej ten nie dojdzie do skutku ze względu na panujące obostrzenia związane z COVID-19. Jest jednak wyznaczona już nowa data tego wydarzenia. - Jesteśmy w strefie czerwonej, nie możemy organizować pod żadnym pozorem imprez masowych, w związku z tym wraz z zarządem doszliśmy do wniosku, że zostanie zmieniona data memoriału. Nowym terminem jest 23 maja. Mamy nadzieję, że jest to dobry termin, gdyż z informacji które ja posiadam, w tym okresie będzie już możliwe częściowe wpuszczenie kibiców na trybuny - komunikuje włodarz Stali. - Z kuluarów PGE Ekstraligi wiemy, że jeszcze w kwietniu niestety nie będzie możliwego udziału widowni podczas zawodów żużlowych - dodaje Marek Grzyb.

Włodarz gorzowskiego klubu zdradził również, że w Gorzowie być może zagości duża międzynarodowa impreza, oprócz Memoriału Edwarda Jancarza. W kalendarzu Speedway Grand Prix nadal wolny jest termin 19 czerwca. - Cały czas rozpatrujemy możliwość zorganizowania dużej imprezy międzynarodowej. Ze względu na sytuację związaną z pandemią, w dalszym ciągu toczymy negocjacje. My musimy mieć jednak pewność, że będziemy mogli wpuścić kibiców na trybuny. Trudno się planuje wielkie imprezy, jeżeli nie wiadomo, czy będzie można zezwolić na udział 25% widowni, 50%, czy 100%. To są decyzje bardzo strategiczne, finansowe i odpowiedzialne. Jeżeli będziemy mieli jasne sygnały z Ministerstwa Zdrowia, czy Ministerstwa Sportu, to będziemy podejmować dalsze kroki - oznajmia prezes Stali.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1407 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl