REKLAMAeWinner Banner

Sajfutdinow celuje w złoty medal cyklu SGP: Wierzę, że to będzie dobry sezon i na koniec będę mógł świętować

Emil Sajfutdinow

Emil Sajfutdinow (fot. One Sport)

Do tej pory największymi osiągnięciami Emila Sajfutdinowa są dwa złote medale Indywidualnych Mistrzostw Europy z 2014 i 2015 roku. Zaś w cyklu Speedway Grand Prix najskuteczniejszymi sezonami w wykonaniu Rosjanina były sezony 2009 i 2019, kiedy to stawał na najniższym stopniu podium rozgrywek o miano Indywidualnego Mistrza Świata.

W minionym sezonie Sajfutdinow zajął ósme miejsce w cyklu Speedway Grand Prix. Spośród ośmiu rund cyklu 31-latek aż sześciokrotnie dojeżdżał do półfinałów, a ponadto dwukrotnie meldował się w biegach finałowych - w czwartym turnieju w Gorzowie oraz piątych zawodach cyklu w Pradze. Lider Fogo Unii Leszno nie ukrywa, że jego celem jest złoty medal IMŚ. - Jak co roku dobrze się przygotowuję. Czuję się dobrze na motocyklu, jednak jest jeszcze kilka elementów, nad którymi musimy popracować. Musimy wykrzesać prędkość z motocykli, a także znaleźć właściwe przełożenia. Do tego przyda się trochę szczęścia. Mój cel jest wciąż ten sam. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie to łatwe. Jednak przez ten czas chcę się cieszyć jazdą i wykonywać swoją pracę - dodaje.

Przypomnijmy, że przed startem cyklu SGP 2020 wprowadzono zmiany w systemie punktacji poszczególnych miejsc i tak 1. miejsce - 20 punktów, 2. miejsce - 18 punktów, 3. miejsce 16 punktów, 4. miejsce - 14 punktów, 5. miejsce - 12 punktów, itd. (każde kolejne miejsce 1 punkt mniej od poprzedniego). Zdaniem Sajfutdinowa, w tym systemie kluczowe "wjeżdżanie" do biegów finałowych W zmienionym systemie punktacji bardzo ważne jest docieranie do finałów i zajmowanie miejsc na podium poszczególnych turniejów. Tym bardziej jeśli celuje się w tytuł Indywidualnego Mistrza Świata - podkreśla.

W teamie Rosjanina doszło także do zmian kadrowych. - Mamy zgrany zespół. Zmieniliśmy jednego mechanika, co poskutkuje nieco inna atmosferą w teamie, ale wierzę, że wszystko będzie dobrze i na koniec sezonu będę mógł świętować.

źródło: speedwaygp.com

 


Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9891 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl