REKLAMAeWinner Banner

Szymon Woźniak: Na Kryterium Asów czekałem, jak dziecko na Boże Narodzenie

Szymon Woźniak

Szymon Woźniak (fot. Sebastian Siedlik)

Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych odbędzie się już w najbliższy poniedziałek. Jeden z uczestników tego turnieju, czyli Szymon Woźniak powiedział m.in. o pierwszych wspomnieniach tego turnieju.

– Jakie masz pierwsze wspomnienia, związane z Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych z czasów, gdy nie byłeś jeszcze zawodnikiem? Czy dobrze pamiętasz ten turniej i brałeś w nim udział jako kibic?
– Zdecydowanie tak. Już jako bardzo młody chłopak, mając ok. 12 lat czekałem na te zawody, które były zazwyczaj taką tradycyjną inauguracją sezonu, co najmniej jak dziecko na Boże Narodzenie. Zawsze traktowałem to jako „pierwszy dzień wiosny”. Nie mogłem doczekać się tego turnieju. Najpierw oglądałem Kryterium Asów na trybunach, później łapałem się jako junior Polonii Bydgoszcz na rezerwowego. Raz udało mi się wystąpić jako pełnoprawny uczestnik tych zawodów. Nie pamiętam za bardzo mojego wyniku, ale wiem, że brałem w nich udział. Występ w kolejnej edycji nie będzie zatem moim debiutem.

– Organizatorzy Kryterium Asów chyba łatwo przekonali Cię do wzięcia udziału w kolejnej edycji tego turnieju?
– Mogę powiedzieć, że spodziewałem się, że prezes Jerzy Kanclerz w pewnym momencie odezwie się do mnie. Wiadomo, że jestem wychowankiem bydgoskiej Polonii i każdy start na tym torze jest miłym akcentem zarówno dla mnie, jak i dla miejscowych kibiców. Cieszę się, że będę mógł wystąpić. Jest to początek sezonu i każdy start jest na wagę złota. Im więcej odjechanych okrążeń przed inauguracją ligi, tym lepiej. Myślę, że mój występ w Kryterium Asów niesie ze sobą same plusy.

– W jakich okolicznościach startowałeś w ostatnich latach na torze w Bydgoszczy?
– W ubiegłym roku wystąpiłem w meczu Polska – Rosja, a nieco wcześniej brałem udział w finale Złotego Kasku. W zeszłym sezonie odjechałem zatem dwie imprezy na torze w Bydgoszczy. W roku 2019 były jeszcze Mistrzostwa Polski Par Klubowych. Po krótkiej przerwie udało się zatem powrócić na stadion w Bydgoszczy w roli zawodnika. Wiadomo, że takie powroty są zawsze bardzo miłe.

Zawody w Bydgoszczy odbędą się 29 marca o godzinie 18:00. Transmisję z Kryterium Asów przeprowadzi TVP Sport. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację na żywo, która dostępna jest TUTAJ.

Cały wywiad dostępny na kryteriumasow.com

źródło: inf. prasowa

 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1964 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl