REKLAMAeWinner Banner

Płatna transmisja ze sparingu? To jeszcze nic! Zobacz, co wymyśliła Unia Leszno

Kibice Unii Leszno

Kibice Unii Leszno (fot. Karolina Schmidt)

Szerokim echem w mediach odbiły się informacje o transmisjach w systemie PPV ze sparingów organizowanych przez Fogo Unię Leszno i Moje Bermudy Stal Gorzów. Klub aktualnych mistrzów Polski wpadł jednak na kolejny "płatny" pomysł dla swoich kibiców.

Pierwszym klubem, który przeprowadził transmisję ze sparingu za opłatą była Fogo Unia Leszno. Dostęp do obrazu live wymagał wykupienia dostępu systemu PPV za kwotę 12 zł. Długo nie trzeba było czekać na kolejną taką informację. Moje Bermudy Stal Gorzów postanowiła w taki sam sposób udostępnić kibicom transmisję z test-meczu z Betard Spartą Wrocław. Takie decyzje klubów wywołały sporą burzę w mediach społecznościowych. Wiele kibiców sprzeciwiało się takim poczynaniom, choć nie brakło również zwolenników.

Aktualni mistrzowie Polski postanowili pójść o krok dalej. Na zbliżający się inauguracyjny mecz na Stadionie im. Alfreda Smoczyka, pomiędzy Unią, a Stalą Gorzów, klub udostępnił na swojej stronie internetowej program zawodów do pobrania on-line (w formacie pdf) za opłatą... 15 złotych! O ile samo udostępnienie programu w formie elektronicznej nie dziwi, gdyż w zeszłym sezonie kilka klubów decydowało się na taką formę, o tyle nigdy nie odbywało się to za opłatą. Fogo Unia Leszno zaznacza jednak, że posiadacze karnetów, mogą... ściągnąć 52-stronicowy program za darmo. Link do strony z zakupem programu znajdą Państwo TUTAJ.

 

Pytanie brzmi, czy taki ruch powielą inne ekstraligowe kluby i płatny program w wersji pdf będzie już standardem w "covidowych" czasach. Możliwe, że będą to jednak tylko wyjątki. Przed tygodniem chociażby Wybrzeże Gdańsk udostępniło do sprzedaży klasyczny, wydrukowany pamiątkowy program na miniony Memoriał Henryka Żyto, który można było zamówić wysyłkowo w kwocie 10 zł plus 3 zł za dostarczenie przesyłki kurierem. W poprzednim sezonie 2020, jedynym klubem PGE Ekstraligi, który oferował klasyczne programy na wszystkie mecze (włącznie z tym pierwszym, bez udziału kibiców) była Stal Gorzów.

Źródło: inf. własna, unia.leszno.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1952 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl