REKLAMAeWinner Banner

Wadim Tarasienko: Chciałbym sprawdzić się z najlepszymi

Wadim Tarasienko

Wadim Tarasienko (fot. Mateusz Biskup)

W trakcie minionego okna transferowego Wadim Tarasienko zdecydował się na kolejny krok w swojej karierze, związując się z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Rosjanin, który już w zeszłym roku imponował formą, pokazuje, że stać go na to również w tym roku. W turnieju Kryterium Asów i przedsezonowych sparingach również pokazał się już z dobrej strony.

W zeszłym sezonie 26-letni Rosjanin był jednym z najskuteczniejszych zawodników na drugoligowych torach. W zespole z Krosna odjechał łącznie dziesięć spotkań, a punkty, które wywalczył w jego barwach, pozwoliły mu na wykręcenie średniej rzędu 2,652 punktu na bieg. Występował również na zapleczu Ekstraligi w roli „gościa” w drużynie Lokomotivu Daugavpils, wywalczając sobie piąte miejsce względem najskuteczniejszych żużlowców w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Chociaż Tarasienko ma już za sobą pierwszy występ w indywidualnych zawodach i przedsezonowych sparingach, musi jeszcze chwilę poczekać na ligową inaugurację. Zaplanowane na początek tego tygodnia spotkanie z Arged Malesą Ostrovią Ostrów Wielkopolski, nie doszło do skutku.

- O 13 zaczął padać deszcz, następnie padał śnieg. Mogliśmy tylko patrzeć, jak warunki torowe się pogarszają. Kiedy nadszedł czas, aby rozładować busy, tor nie nadawał się do jazdy. Warunki nie pozwalały na to - skomentował. - Staram się myśleć pozytywnie. Będzie większy głód jazdy. Najważniejsze co wiemy, to, że ta inauguracja kiedyś się odbędzie - dodaje Rosjanin.

Tarasienko, zapytany również o chęci na ewentualną jazdę w PGE Ekstralidze na pozycji gościa, odpowiedział na pytanie twierdząco. - Na pewno chciałbym. Chciałbym sprawdzić się z najlepszymi. Cały czas pracuję nad sobą, nad sprzętem, współpracujemy z tunerami, Danielem i Ryszardem Kowalskim. Ja i mój team wykonujemy ciężką pracę w zimie i to owocuje - zakończył.

Źródło: PZM


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.387 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl