REKLAMAeWinner Banner

Czy znów zadecyduje ostatni bieg? Zapowiedź meczu Marwis.pl Falubaz – ZOOLeszcz DPV Logistic GKM

W69 (Zielona Góra)

W69 (Zielona Góra) (fot. Wojta Zavřel)

W inauguracyjnym spotkaniu 2. rundy PGE Ekstraligi Marwis.pl Falubaz Zielona Góra podejmie ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz. Ostatnie mecze tych dwóch drużyn dostarczyły wiele emocje i na to samo liczymy tym razem.

Dla zespołu z województwa kujawsko-pomorskiego będzie to pierwsze spotkanie w tym sezonie. Mecz z Betard Spartą Wrocław, który miał odbyć się w Wielką Sobotę został przełożony ze względu na pozytywne wyniki testów na COVID-19 u Przemysława Pawlickiego oraz juniorów – Mateusza Bartkowiaka i Kacpra Łobodzińskiego. Zakażeni wirusem zawodnicy wznowili już treningi i będą gotowi na piątkowe starcie w Zielonej Górze.

Kluczowa do osiągnięcia dobrego wyniku w Grodzie Bahusa będzie postawa nowych zawodników oraz Przemysława Pawlickiego, który po ostatnim słabym sezonie, będzie chciał pokazać, że nadal może przywozić dużo punktów dla swojej drużyny. Do zespołu przed sezonem dołączyli Krzysztof Kasprzak i Norbert Krakowiak. Krakowiak bardzo dobrze zna zielonogórski tor, ponieważ dwa ostatnie sezony spędził w Falubazie i był najlepszym juniorem w zespole. Kasprzak zaś, w 2014 roku zdobywał w Zielonej Górze tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Jeżeli obydwaj zawodnicy przypomną sobie swoje najlepsze występy w Zielonej Górze, to GKM wcale nie jest na straconej pozycji. Liderami wciąż powinni być jednak Nicki Pedersen i Kenneth Bjerre.

Falubaz jest już po pierwszym meczu w Toruniu. Beniaminek okazał się jednak zbyt silny. W tym meczu zawiódł Matej Žagar, który przed tygodniem zdobył zaledwie 4 punkty. Słoweniec od podobnego wyniku rozpoczął sezon 2020, a później był liderem Motoru Lublin.  Z pewnością na to samo liczą w Zielonej Górze. Na własnym torze lepiej powinien pojechać też Piotr Protasiewicz. Jeżeli na takim samy poziomie, co w Toruniu pojadą Dudek i Fricke to dla zielonogórzan piątkowy mecz powinien okazać się zwycięski.

Mecze Falubazu z GKM-em w ostatnich dwóch sezonach trzymały w napięciu do końca, lecz za każdym razem to gospodarze wygrywali. Dwa lata temu rywalizacja zakończyła się wynikiem 46:44, a w poprzednim sezonie 48:42 i za każdym razem o zwycięstwie decydował ostatni wyścig. Liczymy na to, że  znów będziemy świadkami wielu emocji.

Transmisję z meczu można oglądać na kanale nSport+. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację LIVE z tego spotkania. Początek 9 kwietnia o godzinie 18:00. Kliknij tutaj, aby zobaczyć układ par dla tego spotkania.

Awizowane składy:
Marwis.pl Falubaz Zielona Góra:

9. Matej Žagar
10. Max Fricke
11. Piotr Protasiewicz
12. Damian Pawliczak
13. Patryk Dudek
14. Jakub Osyczka
15. Fabian Ragus
16.

ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz:
1. Krzysztof Kasprzak
2. Norbert Krakowiak
3. Kenneth Bjerre
4. Przemysław Pawlicki
5. Nicki Pedersen
6. Denis Zieliński
7. Mateusz Bartkowiak
8.

Źródło: inf. własna

 

Oferta na PGE Ekstraligę dostępna tutaj -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2263 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl