REKLAMAeWinner Banner

Nadzieja słowackiego żużla kończy karierę

David Pacalaj

David Pacalaj (fot. Michał Krupa)

Smutne informacje nadeszły ze Słowacji. Nadzieja żużla w tym kraju - siostrzeniec Martina Vaculíka - postanowił zakończyć karierę. David Pacalaj ma dopiero niespełna 20 lat.

Słowacy wiązali z tym zawodnikiem duże nadzieje. David Pacalaj został okrzyknięty dużym talentem. Urodzony w 2001 roku żużlowiec miał kontynuować tradycje związane z "czarnym sportem" w rodzinie Vaculíków. Pacalaj jest bowiem siostrzeńcem Martina, który pełnił ważną rolę w jego żużlowej przygodzie. Bardzo mocno pomagał mu również Zdenek Vaculík - dziadek Davida.

Sezon 2020 nie był dla Pacalaja zbyt udanym. Przeszedł operację, musiał zmierzyć się z dłuższą rekonwalescencją. Teraz zdecydował się zakończyć karierę. W jej trakcie odjechał 102 turnieje w Polsce, Włoszech, Niemczech, Ukrainie, Słowenii, Finlandii, Czechach i oczywiście u siebie w Žarnovicy. W naszym kraju miał podpisany kontrakt w Wilkach Krosno. Pierwszy raz na torze pojawił się 7 września 2013, gdy miał wówczas 11 lat.

Niedługo na łamach naszego portalu ukaże się rozmowa z Davidem Pacalajem, który opowie o swojej karierze i powodach jej zakończenia.

Źródło: inf. własna, Speedway Club Žarnovica


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2138 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl