REKLAMAeWinner Banner

Złe testy na COVID-19 w Czechach. Inauguracja sezonu odwołana

Petr Moravec

Petr Moravec (fot. Piotr Kin)

Parę godzin temu informowaliśmy o jutrzejszych pierwszych zawodach w sezonie, jakie miały odbyć się w Czechach. Niestety inauguracyjna runda 1. ligi nie dojdzie do skutku. Przyczyną odwołania są... niewłaściwe testy na obecność SARS-Co-V-2.

20 kwietnia (wtorek) na praskiej Markecie miało dojść do pierwszego oficjalnego turnieju u naszych południowych sąsiadów w sezonie 2021. W stolicy Czech, oprócz gospodarzy, miały rywalizować zespoły z Pardubic, Koprzywnicy i Žarnovicy. Niestety, zawody zostały odwołane. Powód wydaje się być dość kuriozalny. Wszystkich uczestników zawodów poddano testom na obecność koronawirusa, metodą antygenową. Jak się okazało przed kilkoma chwilami, nie uznano takiego sposobu badania. Organizatorzy nie są już w stanie w chwili obecnej przeprowadzić testów metodą RT-PCR, w związku z czym zmuszeni byli odwołać zawody. Poniżej treść oświadczenia Petra Moravca, szefa czeskiego żużla.

Drodzy przyjaciele,
Przepraszamy Was za nieporozumienie, które wynika z tej informacji.
Dziś późnym popołudniem otrzymaliśmy decyzję Republiki Czeskiej o możliwości do działalności sportowej w ramach dyscypliny, jaką jest żużel. Komisja Sportowa przyjęła obecną strategię kontrolną w celu wykrycia obecności wirusa  SARS-Co-V-2, czyli taką samą, jak w miejscach pracy i szkołach tj. formę testów antygenowych. Wszyscy uczestnicy planowanej na jutro imprezy zostali poddani tej formie testu.
Decyzja, którą teraz dostaliśmy, definitywnie określa obowiązek przetestowania wszystkich uczestników metodą RT-PCR. Decyzja ta bardzo nas zaskoczyła, ale jednocześnie również uniemożliwiła zorganizowanie jutrzejszego turnieju, ponieważ nie jesteśmy w stanie przez najbliższe godziny, mimo wszelkich starań, aby dostarczyć wyniki takich badań.
W związku z tym 1. runda 1. ligi czeskiej nie odbędzie się w dniu 20. kwietnia. Termin zastępczy zostanie ustalony później
Dziękuję za zrozumienie
Petr Moravec
Prezes KPD ACCR


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1444 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl