REKLAMAeWinner Banner

Mistrzostwa Europy Par w Gdańsku! Znamy obsadę turnieju

Plakat turnieju

Plakat turnieju (fot. informacja prasowa)

Na początku czerwca zostanie rozegrana impreza pod nazwą European U19 Speedway Championship. Na torze w Gdańsku wystąpi aż siedem młodzieżowych reprezentacji krajów Starego Kontynentu. 

Coraz bliżej do rozegrania Mistrzostw Europy Par do lat 19. Turniej ten zostanie rozegrany 5 czerwca, o godzinie 17. Co więcej, organizatorzy podzielili się informacją o drużynach, które wystąpią na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego. 

Poza reprezentacją Polski, w turnieju wystąpią Czesi, Duńczycy, Łotysze, Niemcy, Szwedzi oraz Anglicy. Obecny szkoleniowiec biało-czerwonych – Rafał Dobrucki zdradził czynniki, jakie będą decydowały o możliwym powołaniu na te zawody: – Na powołanie zawodników będzie miało wpływ kilka czynników, oprócz między innymi dyspozycji młodych żużlowców w lidze, po części będą miały też wpływ wyniki zaplanowanego na 1 maja finału turnieju o Brązowy Kask. Od dłuższego już czasu w tych rozgrywkach stosowane jest również kryterium wieku do lat 19. Młodzieżowcy mogą zaskoczyć, dlatego nikogo nie skreślam, pod uwagę są brani czołowi zawodnicy, ale i ci, których jeszcze nie ma w szerokiej kadrze i w każdym momencie mogą do niej dołączyć. 

Warto zaznaczyć, że w jutrzejszym finale Brązowego Kasku wystąpi kilku reprezentantów. Są to: Damian Ratajczak, Mateusz Cierniak, Michał Curzytek, Bartłomiej Kowalski, Kacper Pludra, Sebastian Szostak oraz Karol Żupiński. 

Przypominamy, że do tej pory zawodnicy do lat dziewiętnastu mogli ścigać się w Pucharze Europy Par, który rozgrywany był od 2018 roku kolejno: na Słowacji, w Czechach i Niemczech. Pierwszą edycję wygrali Polacy w składzie: Jakub Miśkowiak, Wiktor Trofimow i Szymon Szlauderbach. W kolejnych latach biało-czerwoni musieli jednak uznawać wyższość rywali. I tak w 2019 roku medal złoty zdobyli Duńczycy, a w 2020 reprezentacja Czech. 

źródło: inf. prasowa


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1775 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl