REKLAMAeWinner Banner

W tym momencie mógł pozbawić się szans na tytuł. Dokonał jednak niemożliwego! (zdjęcia)

Moment wypadku Mateusza Cierniaka

Moment wypadku Mateusza Cierniaka (fot. Piotr Kin)

Mateusz Cierniak do finału Brązowego Kasku w Gdańsku przystąpił jako ubiegłoroczny triumfator tej imprezy i jednocześnie główny faworyt do obrony tytułu. Jego sytuację skomplikował jednak wyścig numer sześć, kiedy to zaciekłe próby wyprzedzania swoich rywali, skończyły się nieprzyjemnym upadkiem. Piotr Kin uchwycił w swoim obiektywie przebieg całej gonitwy!

REKLAMAPark Maszyn

Brązowy Kask, w przeciwieństwie do innych turniejów, jak na przykład IMP, zachował formułę klasyczną. Po dwudziestu odjechanych gonitwach, wyłaniany jest zwycięzca oraz pozostała obsada podium. Nie ma rywalizacji w biegach barażowych, półfinałowych, ani finałowych. Aby wygrać, trzeba zatem pojechać świetnie we wszystkich pięciu startach. Ubiegłorocznemu zwycięzcy - Mateuszowi Cierniakowi - sytuacja skomplikowała się już w drugim jego biegu. W wyścigu numer sześć, podczas pogoni za Mateuszem Bartkowiakiem i później Kacprem Łobodzińskim, zawodnik Motoru Lublin przeszarżował i boleśnie zapoznał się z nawierzchnią gdańskiego owalu. 

Został z tego wyścigu wykluczony i już wówczas szanse na obronę Brązowego Kasku były bardzo nikłe. Nasz medialny podopieczny zdołał wygrać jednak wszystkie następne wyścigi. Dzięki swojej świetnej i ambitnej postawie, dokonał wręcz niemożliwego i zwyciężył w turnieju. Przyczynił się również do tego - rzecz jasna - błąd Michała Curzytka, który upadł na tor, jadąc na pozycji gwarantującej sobie triumf w zawodach. 

- Kompletnie się nie spodziewałem tego. Po wypadku stwierdziłem, że nie będę patrzył, ile mam punktów. Jazda po zwycięstwo w każdym wyścigu to był mój cel. Gdy po ostatnim biegu zapytałem, kto ma ile punktów, to nie uwierzyłem, że tak się to ułożyło - powiedział po zawodach na antenie Motowizji Mateusz Cierniak.

Poniżej prezentujemy ujęcia z wyścigu, który mógł kosztować Mateusza utratę szans na tytuł. Autorem zdjęć jest nasz fotoreporter - Piotr Kin. Zapraszamy do odwiedzania jego sklepu internetowego z żużlowymi gadżetami - pamiatki-kibica.pl.

Wyniki z finału Brązowego Kasku dostępne TUTAJ.
Pełna galeria zdjęciowa dostępna natomiast TUTAJ.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0291 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl