REKLAMAeWinner Banner

SEC Challenge przeniesione! Turniej zagości w Czechach?

Stadion w Pardubicach

Stadion w Pardubicach (fot. Wojta Zavřel)

Koronawirus nie przestaje mieszać w kalendarzu zawodów żużlowych. W związku z ograniczeniami dotyczącymi publiczności na trybunach, AMD Krško poinformowało o rezygnacji z organizowania finału eliminacji do TAURON Speedway Euro Championship.

Oświadczenie dotyczące organizacji turnieju pojawiło się na facebookowym profilu AMD Krško. Czytamy w nim również o pogłoskach, które mówią o przeniesieniu SEC Challenge do czeskich Pardubic. - W związku z panującą pandemią Covid-19 i faktem, że imprezy sportowe nie mogą się odbywać przy udziale tłumnej publiczności, AMD Krško rezygnuje z organizacji SEC Challange, które było zaplanowane na 22 maja na Stadionie Matije Gubca. Przewiduje się, że zawody odbędą się w zaplanowanym terminie, ale na torze w Pardubicach - pisze na swoim profilu Avto moto društvo Krško.

W ubiegłym roku eliminacje do TAURON Speedway Euro Championship nie odbyły się w ogóle, a o mistrzostwo Europy rywalizowali nominowani zawodnicy. Tegoroczne turnieje kwalifikacyjne do Challenge'u miały się odbyć w Pilznie, Debreczynie, Pocking i Równem, jednak również zostały odwołane, a miejsca w cyklu TAURON SEC żużlowcy będą mogli wywalczyć najprawdopodobniej właśnie w Challenge'u. O ile się odbędzie.

źródło: inf. własna / AMD Krško


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.107 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl