REKLAMAeWinner Banner

Runda Mistrzostw Świata Juniorów odwołana!

National Stadium (Manchester)

National Stadium (Manchester) (fot. Ian Charles)

Pandemia komplikuje kolejne zawody rangi światowej. Manchester miał być areną Mistrzostw Świata Juniorów, ale brytyjska runda została odwołana. 

REKLAMAPark Maszyn

Mistrzostwa Świata Juniorów straciły jedną z rund. Na stadionie w Manchesterze miało dojść do starcia najlepszych młodzieżowców tego globu. Jak jednak wiadomo, nadal panuje stan pandemiczny, przez który organizatorzy zdecydowali się na odwołanie zawodów. 

Nie zmienia to faktu, że na stadiony w Wielkiej Brytanii powrócą kibice. Wraz z 17 maja, rząd zezwoli na przebywanie fanów podczas meczów swojej ulubionej drużyny. Oczywiście będą to jedynie obiekty, które mogą pozwolić sobie na zachowanie dystansu społecznego. 

Nie będzie szukanego zastępstwa za rundę w Manchesterze. Co więcej, 12 czerwca dojdzie do dwóch turniejów kwalifikacyjnych. Jeden odbędzie się w niemieckim Gustrow, kiedy to drugi w Daugavpils. Początkowo zamiast miasta drużyny z 2. Ligi Żużlowej, rolę gospodarza miał pełnić obiekt w Rydze. 

Finał będzie miał trzy turnieje, z których jeden odbędzie się 25 września w Krośnie. Poza tym miastem, juniorów będą gościć jeszcze Stralsund i Pardubice. W zeszłym sezonie, na czeskiej ziemi, mistrzem został Jaimon Lidsey. 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0385 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl