REKLAMAeWinner Banner

Powstała kadra Polski w long tracku! Niespodziewany powrót „Sqóry”

Kadra Polski w long tracku 2021 - Burza, Sekula, Skórnicki

Kadra Polski w long tracku 2021 - Burza, Sekula, Skórnicki (fot. Karol Garncarz)

W poniedziałek rano w Tarnowie odbyła się konferencja prasowa reprezentacji Polski w long tracku. W jej trakcie poznaliśmy szczegółowy plan kadry na rok 2021.

Do kadry, której trenerem będzie Rafał Dobrucki, nominowani zostali Stanisław Burza, Marcin Sekula oraz Adam Skórnicki. Szczególnie obecność menadżera Orła Łódź może dziwić - indywidualny mistrz Polski na żużlu z 2008 roku zakończył karierę zawodniczą jako "jeżdżący menadżer" Kolejarza Rawicz w 2017 roku. Podczas konferencji poinformowano także o podpisaniu umowy sponsorskiej pomiędzy firmą Mega El, Nice oraz Polskim Związkiem Motorowym.

Reprezentacja Polski w tym roku zadebiutuje w rywalizacji Long Track of Nations, będącej odpowiednikiem żużlowego Speedway of Nations. Tegoroczne zmagania o drużynowe mistrzostwo świata odbędą się w holenderskim Roden we wrześniu. W gronie dziewięciu startujących nacji oprócz Biało-Czerwonych znajdą się Czesi, Brytyjczycy, Niemcy, Duńczycy, Francuzi, Holendrzy, Finowie i Szwedzi.

Ponadto jeden z naszych reprezentantów powalczy o prawo startu w cyklu Grand Prix - Polsce przysługuje bowiem miejsce w turnieju Grand Prix Challenge, który 22 sierpnia rozegrany zostanie w niemieckim Scheessel. W tym roku, podobnie jak miało to miejsce w zeszłym sezonie, jedna z rund odbędzie się w Rzeszowie - wówczas trzecie miejsce zajął jadący z "dziką kartą" Stanisław Burza.

Na godz. 12:00 na stadionie tarnowskiej Unii zaplanowany jest trening powołanych zawodników na motocyklach longtrackowych.

źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0206 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl