REKLAMAeWinner Banner

Marcin Sekula: To spełnienie moich marzeń

Marcin Sekula

Marcin Sekula (fot. Piotr Kin)

Gdy w poniedziałkowy poranek Polski Związek Motorowy przy współpracy z firmą Nice oraz hurtownią Mega El ogłosił skład polskiej drużyny narodowej na zawody na długim torze, była to niespodzianka dla wielu kibiców czarnego sportu w naszym kraju. W powołanym zespole znaleźli się najbardziej doświadczony ze stawki Stanisław Burza, wracający ze sportowej emerytury Adam Skórnicki, oraz mający doświadczenie w różnych odmianach żużla Marcin Sekula.

Urodzony w Opolu zawodnik nie krył ekscytacji tym faktem, że znalazł się w drużynie narodowej. - Od dłuższego czasu czekałem co się wydarzy w tej sprawie. W ciągu ostatnich kilku lat przejechałem kilkanaście treningów  i cały czas dopytywałem co dalej z tym robimy. Jestem bardzo szczęśliwy, że udaje się nam realizować ten projekt. Życzę nam powodzenia, bo wiem, że jest w nas spory potencjał - powiedział Marcin Sekula.

Jak dodaje 37-latek takie manewry mogą pomóc w promocji innej odmiany żużla w Polsce. - Mamy za sobą wsparcie sponsorów. Mam nadzieję, że to pomoże by to był początek czegoś nowego w Polsce. Ja zdaję sobię sprawę, że w naszym kraju jest to mało popularny sport. Co innego ma miejsce w Holandii, w Niemczech, we Francji. Są tam bardzo długie tory, bo niektóre mają ponad 1000 m., więc te prędkości są dużo większe niż na klasycznym torze żużlowym. Życzcie nam Państwo sukcesów, a my dołożymy wszelkich starań by jak najlepiej się zaprezentować - powiedział nowy członek drużyny narodowej.

Po porannej konferencji prasowej reprezentanci Polski zaprezentowali się na pokazowym treningu na torze w Tarnowie, który jest jednym z najdłuższych torów w Polsce.

Reprezentacja naszego kraju w tym roku zadebiutuje w rywalizacji Long Track of Nations, będącej odpowiednikiem żużlowego Speedway of Nations. Tegoroczne zmagania o drużynowe mistrzostwo świata odbędą się we wrześniu w holenderskim Roden. W gronie dziewięciu startujących drużyn oprócz biało-czerwonych znajdą się Czesi, Brytyjczycy, Niemcy, Duńczycy, Francuzi, Holendrzy, Finowie i Szwedzi.

źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1023 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl