REKLAMAeWinner Banner

Decyzja zapadła! Kolejny rok bez SGP w stolicy

Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik (fot. Łukasz Wilk)

Do 2020 roku przyzwyczailiśmy się do rozgrywania turnieju SGP na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. W ubiegłym sezonie nie udało się zorganizować imprezy przez wybuch pandemii. W tym roku także obędzie się bez żużla w stolicy.

Niestety to już drugi rok bez żużla w tym mieście. Pierwotnie w tym sezonie planowano rozegrać rundę SGP w Warszawie 7 sierpnia, lecz w czwartek ogłoszono, że turniej w stolicy nie dojdzie w ogóle do skutku. O decyzji zadecydowały: PZM, FIM i BSI Speedway - Przykro nam, że nie wracamy do Warszawy w 2021 roku i wiemy, że tych zawodów będzie brakowało zawodnikom i kibicom. W pełni popieramy decyzję PZM. Ciągła niepewność związana z dystansem społecznym, liczbą kibiców na stadionach i innymi ograniczeniami związanymi z pandemią stanowiły wyzwania dla zorganizowania wydarzenia na taką skalę wraz z wybudowaniem tymczasowego toru na wielofunkcyjnym stadionie – powiedział Paul Bellamy, wiceprezes Motorsports Events w IMG.

SGP w tym roku rozpocznie się 16 i 17 lipca w Pradze, gdzie odbędą się dwudniowe zawody. Taka sytuacja miała miejsca także w zeszłym sezonie - Aktualna sytuacja związana z pandemią powoduje, że analizujemy wszelkie warianty organizacyjne i terminowe dotyczące zawodów. Prosimy kibiców o wyrozumiałość i jeszcze chwilę cierpliwości, gdyż zależy nam na wypracowaniu rozwiązania, które będzie najkorzystniejsze dla wszystkich – podsumował Michał Sikora, prezes PZM.

źródło: speedwayekstraliga.pl

 

 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.4399 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl