REKLAMAeWinner Banner

Czy Falubaz poradzi sobie z rozpędzoną Spartą? Zapowiedź meczu RM Solar Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław

Gleb Czugunow

Gleb Czugunow (fot. Wojta Zavřel)

W ramach 7. kolejki PGE Ekstraligi w niedzielę o 16:30 na Swiss Krono Arena w Zielonej Górze Marwis.pl Falubaz Zielona Góra podejmie Betard Spartę Wrocław. Patrząc na możliwości obu drużyn... Falubaz nie może przełamać złej passy i ugina się pod atakami rywali. Sparta po ostatniej wygranej z Fogo Unią Leszno może natomiast okazać się nie do zatrzymania.

Gospodarze mają przed sobą spore wyzwanie. Będą musieli stawić czoła wrocławianom, którzy z pewnością przyjadą pokrzepieni ostatnim dobrym występem, gdzie pokonali Mistrza Polski.

Mimo tego, że w klasyfikacji ogólnej drużyna z Zielonej Góry wypada nie najlepiej, to potencjał wciąż w niej drzemie. W bardzo dobrej dyspozycji pozostaje Patryk Dudek. Swoją jazdą i determinacją pokazuje, że duch walki w drużynie wciąż jest, ale niewątpliwie dobrą oznaką byłaby wygrana meczowa, co się ostatnio zielonogórzanom nie udaje. Na własnym torze wygrali do tej pory jeden mecz z ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz. Dobrze w drużynie punktuj Matej Zagar czy Max Fricke, który jeszcze w zeszłym sezonie jeździł we wrocławskich barwach. Falubaz ma za sobą bardzo zaciekłe spotkania, niemniej nie przełożyło się to do tej pory na punkty meczowe.

W składzie trenera Piotra Żyto pod numerem 1 znalazł się Mateusz Tonder, który dość niespodziewanie w środę w Opolu wygrał jeden z ćwierćfinałów Indywidualnych Mistrzostw Polski seniorów na żużlu. W składzie nie pojawił się za to Piotr Protasiewicz, który ostatnio nie punktuje za wiele. Dodatkowo w parze z Matejem Zagarem widnieje Kacper Grzelak zamiast Jana Kvecha.

Sparta Wrocław, która jest już w komplecie, pokazała się w ostatnim spotkaniu z Unią Leszno z pozytywnej strony. Drużyna wzmocniona powrotem Taia Woffindena po kontuzji pokazała, na co ją stać. Z pewnością Sparta nie będzie łatwym przeciwnikiem. Co więcej, wrocławianie z reguły lubią jeździć na zielonogórskim torze. Przewagą własnego toru w tym meczu Falubaz może zatem nic nie wskórać, jeśli goście od razu znajdą odpowiednie ustawienia.

Pewnie punktujących zawodników w drużynie Dariusza Śledzia nie brakuje. Fenomenalną formę w tym sezonie pokazuje Maciej Janowski, który obecnie jest statystycznie jednym z najbardziej skutecznych zawodników. Nie odstępuje mu także dobra postawa Grigorija Łaguty. Drużynę wzmacnia także powrót do jazdy Woffindena. Trener wrocławian także nieco zmienił skład swojej drużyny, ale tylko w kontekście ustawienia poszczególnych par.

Możliwości ułożenia się tego spotkania na korzyść jednej bądź drugiej drużyny jest wiele. W zeszłym roku w ramach fazy zasadniczej ze spotkania Falubaz-Sparta zwycięsko wyszli goście. Czy tym razem będzie inaczej?

Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację na żywo z tego spotkania. Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć układ par na ten pojedynek! 

Awizowane składy:
Marwis.pl Falubaz Zielona Góra

9. Mateusz Tonder
10. Max Fricke
11. Matej Žagar
12. Kacper Mateusz Grzelak
13. Patryk Dudek
14. Nile Tufft
15. Fabian Ragus

Betard Sparta Wrocław
1. Artiom Łaguta
2. Gleb Czugunow
3. Daniel Bewley
4. Tai Woffinden
5. Maciej Janowski
6. Przemysław Liszka
7. Michał Curzytek

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0633 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl