REKLAMAeWinner Banner

Niedziela na styku? (zapowiedź)

W69 w Zielonej Górze

W69 w Zielonej Górze (fot. Krzysztof Szpak)

Niedzielne mecze PGE Ekstraligi i eWinner 1. Ligi Żużlowej dadzą odpowiedzi na wiele pytań. We wszystkich spotkaniach powinniśmy być świadkami wyrównanej rywalizacji, ale czy rzeczywiście tak się stanie? Bukmacherzy spodziewają się meczów na styku.

REKLAMAPark Maszyn

Niedzielę z czarnym sportem rozpocznie starcie w Rybniku. ROW stanie przed szansą na dołożenie do tabeli trzech dużych punktów, albowiem w Bydgoszczy rybniczanie po fantastycznym widowisku pokonał Abramczyk Polonię. Nic dziwnego, że analitycy Zakładów Bukmacherskich eWinner widzą faworyta w zespole „Rekinów”. Kurs na zwycięstwo podopiecznych Marka Cieślaka to zaledwie 1,15, lecz trzeba zaznaczyć, że zdaniem bukmacherów przy G72 nie dojdzie do pogromu. 8,5-punktowy handicap na niekorzyść ROW-u sprawia, że kursy na oba zespoły w zasadzie się wyrównują. Jeśli ktoś węszy niespodziankę w postaci triumfu bydgoszczan, to pomnoży swój wkład razy 5,5.

Chyba największą zagadką weekendu jest pojedynek Marwis.pl Falubazu Zielona Góra i eWinner Apatora Toruń. Zielonogórzanie w ubiegłym tygodniu zostali roztrzaskani przez Betard Spartę Wrocław i aby myśleć o zwycięstwie z Apatorem, muszą pojechać przynajmniej o kilka klas lepiej. Sam Apator w tym sezonie pokazuje się z niezłej strony, lecz na razie nie odzwierciedla tego tabela PGE Ekstraligi, albowiem „Anioły” mają zaledwie 4 punkty i raczej skupiają się na walce o utrzymanie. W Zielonej Górze torunianie nie są bez szans – ich ewentualny triumf zostałby rozliczony po kursie 2,25. Faworytem są jednak gospodarze, albowiem kurs zwycięstwo „Motomyszy” to zaledwie 1,70. A może remis? Rzadki rezultat w świecie speedwaya nie wydaje się nieprawdopodobny, a kurs na podział punktów to aż 12,00.

O zupełnie inne cele niż Falubaz i Apator jadą zespoły z Leszna i Gorzowa. Na Stadionie im. Edwarda Jancarza dojdzie do konfrontacji dwóch ekip, które są faworytami do zdobycia medali DMP. W pierwszym meczu w Lesznie gorzowianie dość niespodziewanie pokonali mistrzów kraju. Na swoim terenie „Stalowcy” są już wyraźnym faworytem i kurs na ich triumf to zaledwie 1,40. Według specjalistów z eWinner mecz będzie jednak bardzo wyrównany. Najlepszym dowodem na to jest kurs przy handicapie -4,5 punktu na niekorzyść Moje Bermudy Stali. Wówczas kurs na zwycięstwo obu ekip to 1,85. Jedno jest pewne – nad Wartą czeka na nas fantastyczny pojedynek i konia z rzędem temu, kto poprawnie wytypuje wynik spotkania.

 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.082 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl