REKLAMAeWinner Banner

Jerzy Kanclerz poinformował o stanie zdrowia Bellego i Zengoty! (aktualizacja)

Grzegorz Zengota

Grzegorz Zengota (fot. Łukasz Wilk)

Bardzo pechowo zakończył się dla Davida Bellego i Grzegorza Zengoty udział w niedzielnym meczu eWinner 1. Ligi Żużlowej w Rybniku. Obaj zawodnicy uczestniczyli w paskudnie wyglądającym upadku, po którym nie byli zdolni do dalszej jazdy. Jerzy Kanclerz poinformował zabrał głos w sprawie ich zdrowia.

REKLAMAPark Maszyn

Francuz miał nieco więcej szczęścia. To Bellego wpadł w Zengotę i zdołał uniknąć poważnych konsekwencji, jednak i tak czeka go przerwa w startach. - Davidowi odnowił się uraz lewego obojczyka, tego, który miał kontuzjowany w zeszłym sezonie. Poluzowały się śruby, które uwierają go i sprawiają ból. Prawdopodobnie jutro uda się do Francji i czeka go ok. 10 dni przerwy w startach - mówi na łamach klubowej strony internetowej Jerzy Kanclerz.

Zengota natomiast opuścił tor na noszach. Kibice drżeli o stan zdrowia sympatycznego żużlowca, albowiem wypadek wyglądał okropnie. - Grzegorz po upadku był świadomy. Rusza nogami i rękami. Było podejrzenie urazu żeber. Przechodzi szczegółowe badania - przekazuje prezes bydgoskiego klubu.

Aktualizacja, 22:23: ROW Rybnik za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował, że Zengota ma złamane żebra i odmę, ale to najpoważniejsze urazy żużlowca. Zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz na jakiś czas pozostanie w szpitalu pod baczną obserwacją lekarzy, jednak najważniejsza informacja jest taka, że jego życiu nic nie zagraża.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9917 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl