REKLAMAeWinner Banner

Sponsorzy w Rzeszowie mówią pas. Jest ultimatum!

Stadion Miejski w Rzeszowie

Stadion Miejski w Rzeszowie (fot. Piotr Kin)

Nie milkną echa wczorajszych wydarzeń w Rzeszowie. Przypomnijmy, że z powodu nieregulaminowo przygotowanego toru mecz pomiędzy miejscową 7R Stolaro Stalą, a OK Bedmet Kolejarzem Opole nie doszedł do skutku. Ostatecznie sędzia przyznał walkowera drużynie gości.

Spotkanie w Rzeszowie zaplanowane zostało na niedzielne południe. Jednak w związku z pracami podjęto decyzję o przesunięciu rozpoczęcia meczu na godzinę 13. Z informacji, które przekazał kierownik opolskie drużyny wynikało, iż na wejściu w łuk tor miał konsystencję plasteliny, a dalej nawierzchnia była twarda. Co prawda na torze trwały prace, które miały doprowadzić go do stanu używalności, jednak to się nie udało i po godzinie 13 kibice opuścili rzeszowski stadion.

Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem drugoligowych rozgrywek rzeszowianom grozi: ujemny punkt meczowy, zawieszenie licencji kierownika zawodów, kara 50 000- 150 000, oraz dodatkowo 50 000 zł na rzecz OK Bedmet Kolejarza Opole oraz 50 000 zł na rzecz Polskiego Związku Motorowego. Dodajmy, że zgodnie z wydanym dziś komunikatem Głównej Komisji Sportu Żużlowego licencja rzeszowskiego toru została zawieszona, a tym samym nie mogą się na nim odbywać żadne zawody. Klub za pośrednictwem swoich social mediów przekazał informację, iż skompletowana została dokumentacja na podstawie której, złożone zostanie odwołanie.

Wobec tych wydarzeń nie pozostali obojętni sponsorzy rzeszowskiej drużyny: sponsor tytularny - Stolaro Sp. z o.o. oraz Texom Sp. z o.o. W dniu dzisiejszym wydali oni oświadczenie, którego postulat brzmi jasno - do czasu dymisji pięciu działaczy z Rzeszowa, w tym prezesa Zbigniewa Prawelskiego zawieszają oni współpracę z klubem ze stolicy Podkarpacia. Ponadto, wytknęli oni rzeszowskim działaczom błędy w prowadzeniu drużyny, takie jak chociażby brak klubowego mechanika od lutego br., co skutkowało brakiem opieki na młodzieżowcami drużyny, transfer Adriana Cyfera w momencie posiadania pełnej kadry  i braku inwestycji w juniorów, a także nieprawidłowości w przekazywaniu części młodzieżowcom (niezgodność z fakturami).

Jednocześnie wspomniani sponsorzy zapewnili, iż posiadają środki finansowe i kompetencje, by przejąć władzę w klubie i stworzyć drużynie realną szansę na walkę o fazę play-off oraz ewentualny awans do eWinner 1. Ligi Żużlowej.

Wydaje się, że najbliższe dni mogą zaważyć losy rzeszowskiego żużla. Nieustąpienie z pełnionych funkcji wspomnianych działaczy oznaczał będzie brak wsparcia ze strony kluczowych sponsorów. A to będzie sporym problemem dla istnienia tego sportu w mieście nad Wisłokiem.

7R Stolaro Stal Rzeszów w tym sezonie przegrała wszystkie trzy spotkania ligowe. Dwa wyjazdowe - w Rawiczu i Poznaniu oraz wspomniany walkower w Rzeszowie.

Poniżej załączamy pełną treść oświadczenia sponsorów:

Drodzy Kibice!

Jako zarząd Stolaro Sp. z o.o. oraz Texom Sp. z o.o (jedni z głównych sponsorów wspierający rzeszowski żużel) chcielibyśmy przeprosić kibiców za zaistniałą wczoraj sytuację. Jako sponsorzy, ale głównie jako wieloletni kibice jesteśmy wstrząśnięci i głęboko zaniepokojeni wczorajszymi wydarzeniami. Uważamy, że to co się wczoraj stało to efekt zaniedbań i zaniechań obecnego zarządu pod wodzą Pana Prawelskiego oraz doboru nieodpowiednich osób w klubie.

Przez 70 lat historii rzeszowskiego speedwaya nie było w Naszym mieście sytuacji, żeby klub na swoim domowym obiekcie nie mógł przygotować odpowiedniej, regulaminowej oraz bezpiecznej dla zawodników nawierzchni. W Naszej opinii jest to pokłosie całego procesu decyzyjnego za który odpowiada prezes Prawelski ze swoją „drużyną”. Poza wczorajszymi kompromitującymi wydarzeniami mamy wiele zastrzeżeń w temacie bieżącego prowadzenia klubu m.in.:

• brak mechanika klubowego od lutego 2021 (młodzi żużlowcy nie mają opieki na treningach i meczach),

• transfer zawodnika Adriana Cyfera z Ostrowa za kwotę 40 000 odstępnego w momencie posiadania pełnej kadry i braku inwestycji w zawodników młodzieżowych,

• przełożenie meczu w Poznaniu, gdzie wiadomo było, że w żadnym z terminów nie pojawi się zawodnik Sam Masters a termin, na który przełożono mecz wzmocni kadrowo drużynę z Poznania,

• zakaz treningów zawodnika Mateusza Majchera z prywatnym trenerem w momencie, kiedy klub nie zapewniał treningów drużynowych,

• cykliczne zawieszanie zawodników młodzieżowych w momencie publicznego wyrażania swoich słusznych opinii,

• nieprawidłowości w wydawaniu części zawodnikom młodzieżowym (przekazane części nie pokrywają się fakturami).

Ponadto zgłoszone zostały do nas informacje o potencjalnych nieprawidłowościach finansowych ze strony Pana Prawelskiego oraz Pana Kondrackiego. Działając w dobrym imieniu ww. Panów oraz dbając o własne środki przekazane do klubu chcemy przeprowadzić audyt tak aby rozwiać wszelkie wątpliwości oraz oczyścić dobre imię wyżej wymienionych Panów. Jedynymi kompetentnymi osobami w klubie są według Nas Pan prezes Jan Madej oraz członek zarządu Pan Łukasz Rojek z którymi podpisywaliśmy umowę oraz mamy do nich pełne zaufanie.

Nie wyobrażamy Sobie dalszej współpracy w zarządzie oraz w strukturach RzTŻ Rzeszów z następującymi osobami:

  • Pan Zbigniew Prawelski,
  • Pan Tadeusz Kuśnierz,
  • Pan Mariusz Kondracki,
  • Pan Józef Lis
  • oraz szczególnie Pan Włodzimierz Gugała.

Uważamy, że ww. osoby pomimo najszczerszych chęci działają na szkodę rzeszowskiego żużla. Wynika to Naszym zdaniem z nieumiejętności zarządzania bądź braku kompetencji do piastowania zajmowanych przez Siebie stanowisk. Na dzień 07.06.2021 zawieszamy współpracę oraz sponsoring do czasu podania się do dymisji ww. osób.

Informujemy, że mamy środki oraz kompetencje do przejęcia władzy w sekcji żużlowej drużyny startującej w 2 lidze żużlowej, w czasie, aby miała jeszcze realne szanse walki o play off oraz awansu do 1 ligi.

Mamy nadzieję, że nie jest jeszcze za późno dla żużla w Rzeszowie.

Z poważaniem

Michał Drymajło - Stolaro Sp. z o.o.

Krystian Woś - Texom Sp. z o.o.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9903 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl