REKLAMAeWinner Banner

Czy pogoda będzie sprzyjać żużlowi w trakcie zbliżającego się weekendu?

Start do biegu

Start do biegu (fot. Mateusz Biskup)

Przed nami kolejny weekend, który upłynie pod znakiem żużlowych rozgrywek. W najbliższych dniach czeka nas sporo emocji na wszystkich trzech ligowych szczeblach. Czy pogoda będzie łaskawa dla speedwaya? Sprawdzamy, jaką aurę przewidują synoptycy dla poszczególnych ośrodków żużlowych!

Rybnik

 

W nadchodzący piątek na torze przy G72 miejscowy ROW Rybnik zmierzy się z drużyną z Tarnowa w ramach zaległej 5. kolejki pierwszoligowych zmagań. Zdecydowanymi faworytami tego spotkania są jego gospodarze, w przypadku przyjezdnych „Jaskółek” z każdym kolejnym meczem są coraz mniejsza nadzieje na odwrócenie ich złej passy. Nie odnieśli ani jednego zwycięstwa w tym sezonie, ulegając w ostatnim spotkaniu z Ostrowem z wynikiem 30:60. Prognozy pogody wskazują na piękną i słoneczną pogodę, nic więc nie powinno stanąć na przeszkodzie w piątkowym starciu w Rybniku. Relacja LIVE z tego spotkania dostępna TUTAJ.

Toruń

 

Przed toruńskim Apatorem trudne spotkanie na własnym obiekcie. Już w piątek na Motoarenie zjawi się Betard Sparta Wrocław, która przyjedzie wszak z zamiarem wywiezienia z niej zwycięstwa. Torunianie będą musieli więc bardzo się postarać, by pomyśleć o zatrzymaniu podopiecznych Dariusz Śledzia na swoim torze. I tutaj spotkanie powinno zostać objechane bez komplikacji, podobnie jak w przypadku pierwszoligowych zmagań w Rybniku. Relacja LIVE z tego spotkania dostępna TUTAJ.

Leszno

 

Piątowe zmagania na poziomie ekstraligowym zakończy mecz Fogo Unii Leszno, która w 9. kolejce podejmie Eltrox Włókniarz Częstochowę. Za podopiecznymi Piotra Barona spotkanie z Moje Bermudy Stalą Gorzów, które zakończyło się dla nich trzecią z kolei porażką. Częstochowianie z kolei nie zwalniają tempa i wygrali z rzędu mecz, inkasując punkt bonusowy w meczu przeciwko Motorowi Lublin. Słoneczna pogoda będzie również sprzyjać rozegraniu piątkowym zawodom w Lesznie. Relacja LIVE z tego spotkania dostępna TUTAJ.

Opole

 

Z piątkowych starć przenosimy się prosto do żużlowej niedzieli, w trakcie której na drugoligowych torach OK Bedmet Kolejarza Opole zmierzy się z niemiecką drużyną Wolfe Wittstock. Gospodarze są do tej pory praktycznie niepokonani, obejmując prowadzenie w tabeli 2. Ligi Żużlowej. Niemcy z kolei, którzy po pewnym zamieszaniu, wystartowali jednak w rozgrywkach na najniższym szczeblu rozgrywek, mają za sobą przegraną z zespołem PSŻ-u Poznań. O ile w sobotę przewidywane są opady deszczu, o tyle w niedzielę synoptycy sugerują brak oznak co do problemów w odjechaniu tego spotkania. Pierwszy bieg ma rozpocząć się punktualnie o godzinie 16:00. Relacja LIVE z tego spotkania dostępna TUTAJ.

Landshut

 

Równocześnie w niedzielę rozpocznie się także spotkanie na drugoligowych torach, tym razem w ramach 3. kolejki na obiekcie w Landshut pojawią się goście z Rzeszowa, 7R Stolaro Stal Rzeszów. Za gospodarzami tego meczu nie najlepsze wejście w swój inauguracyjny sezon w polskich rozgrywkach - w trzech spotkaniach nie zdobyli oni ani jednego punktu, chociaż przed rozpoczęciem ligi określani byli mianem jej faworytów. W niedzielę aura ma być również słoneczna, temperatura nie będzie jednak aż tak wysoka, jak w trakcie spotkań na polskich obiektach. Synoptycy przewidują bowiem 16 stopni Celsjusza. Relacja LIVE z tego spotkania dostępna TUTAJ.

Bydgoszcz

 

Również w Bydgoszczy z nieba nie powinna spaść ani jedna kropla deszczu, a przez cały dzień ma być względnie ciepło, choć w porównaniu z sobotnimi temperaturami, przewidywane jest minimalne ochłodzenie. Za Abramczyk Polonią Bydgoszcz przegrane spotkanie w Rybniku, które zakończyło się dla nich poważnym problemem, ponieważ aż dwóch ich zawodników czeka kilkutygodniowa przerwa. Mowa o Grzegorzu Zengocie i Davidzie Bellego, którzy brali udział w groźnych wypadkach na rybnickim obiekcie. Osłabiona tym Polonia podejmie w niedzielę Aforti Start Gniezno. Początek meczu o godzinie 14:00. Relacja LIVE z tego spotkania dostępna TUTAJ.

Łódź

 

O ile we wszystkich poprzednich spotkaniach prognoza pogody zdawała się łaskawa dla żużla, o tyle w Łodzi przewidywane są delikatne opady w godzinach przedpołudniowych. Nie powinny one jednak zagrozić w rozegraniu spotkania. Miejscowy Orzeł Łódź ma podjąć wówczas drużynę z Ostrowa Wielkopolskiego. Spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 14:00. Relacja LIVE z tego spotkania dostępna TUTAJ.

Lublin

 

Po porażce na meczu wyjazdowym Motor Lublin podejmie wicemistrza Polski, Moje Bermudy Stal Gorzów. Ostatnie spotkanie miało przebiec w kategoriach walki - był jednak ekstraligowy pogrom lidera tabeli, który dobitnie pokazał, że lublinianie mają problemy na wyjazdach. Spotkanie ma rozpocząć się o godzinie 16:30, tymczasem w tych godzinach mają również wystąpić opady deszczu. Miejmy zatem nadzieję, że nie przeszkodzi to w rozegraniu tego spotkania. Relacja LIVE z tego spotkania dostępna TUTAJ.

Grudziądz

 

Ekstraligową kolejkę, rozpoczętą przez spotkanie w Toruniu, zakończy mecz w Grudziądzu, w którym zmierzą się ze sobą drużyny znajdujące się na ostatnich lokatach w tabeli. W gorszej sytuacji znajduje się miejscowy GKM, przed którym jawi się widmo spadku po kompromitacji ze Spartą Wrocław. Falubaz z kolei odniósł zwycięstwo w dwóch meczach do tej pory, dzięki czemu nie piastuje już ostatniego miejsca w tabeli PGE Ekstraligi. Spotkanie na grudziądzkim obiekcie, podobnie jak w przypadku większości spotkań w tym tygodniu, również jest niezagrożone z powodu możliwie złej pogody. Przez cały dzień ma świecić słońca, na niebie możliwe jest tylko częściowe zachmurzenie. Początek starcia pomiędzy GKM-em i Falubazem już o godzinie 19:30. Relacja LIVE z tego spotkania dostępna TUTAJ.

Krosno

Pierwszoligowe starcia w nadchodzących dniach zakończą się na torze przy ul. Legionów w Krośnie, w którego trakcie tegoroczny beniaminek zmierzy się z drużyną z Pomorza, Zdunkiem Wybrzeże Gdańsk. Synoptycy przewidują co prawda opady, które będą najbardziej zintensyfikowane w godzinach porannych, w dalszej części dnia możliwe będzie zachmurzenie, jednak wedle prognoz pogody nie powinno padać. Przypomnijmy, że spotkanie na krośnieńskim obiekcie ma planowo rozpocząć się wieczorem, o 20:30. Relacja LIVE z tego spotkania dostępna TUTAJ.

 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0556 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl