REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Deszcz wygrał z żużlem w Eskilstunie

Tor po deszczu

Tor po deszczu (fot. Patryk Kowalski)

Godzinę po planowanym rozpoczęciu starcia Smederny Eskilstuna oraz Lejonen Gislaved zapadła decyzja o przełożeniu spotkania 2. kolejki szwedzkiej BAUHAUS-ligan. Na razie nowy termin spotkania nie jest znany.

Jeszcze przed rozpoczęciem starcia było wiadomo, że zespoły z Gislaved i Eskilstuny na pewno nie rozpoczną go zgodnie z planem, czyli o godzinie 19:00. Mecz został przełożony na 19:30, a następnie na 19:50. Nad stanem nawierzchni długo pracował ciężki sprzęt i wydawało się, że zawody dojdą do skutku. Podczas transmisji z meczu było widać jednak, że słynne już śrubokręty zawodników dość łatwo wbijają się w miękką nawierzchnię i jasno stało się, że rozegranie spotkania będzie niemożliwe. Michael Jepsen Jensen podczas narady Smederny przyznał, że tylko kilku zawodników chce jechać, a tor w wielu miejscach jest zbyt mocno przemoczony.

Mecz w Eskilstunie miał być hitem 2. kolejki BAUHAUS-ligan, albowiem obie drużyny w świetnym stylu pokonały rywali na wyjazdach podczas inauguracji. W składach obu ekip pojawiły się nazwiska trzech Polaków: Gleba Czugunowa (Smederna), a także Jarosława Hampela i Krzysztofa Kasprzaka (obaj Lejonen).


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1864 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl