REKLAMAeWinner Banner

Czy torunianie znajdą czwartego do gry? Zapowiedź meczu eWinner Apator – Betard Sparta

Chris Holder (CZ), Jack Holder (N)

Chris Holder (CZ), Jack Holder (N) (fot. Łukasz Wilk)

Zmagania 9. kolejki PGE Ekstraligi rozpocznie piątkowe spotkanie pomiędzy eWinner Apatorem Toruń a Betard Spartą Wrocław. Pierwszy mecz pomiędzy tymi ekipami miał miejsce w drugiej kolejce i zakończył się zwycięstwem Spartan 51:39.

REKLAMAPark Maszyn

Tomasz Bajerski po przegranej torunian w ostatnim meczu z Marwis.pl Falubazem Zieloną Górą ma powody do zmartwień. Zespoły w dolnej części tabeli są coraz bliżej siebie, a przewaga, którą udało się wypracować zaczyna topnieć. Co więcej w niedziele 13 czerwca odbędzie się bardzo ważne dla Apatora spotkanie pomiędzy ich najgroźniejszymi, w tym sezonie, rywalami – ZOOLeszcz DPV Logistic GKM-em Grudziądz oraz wspomnianym wcześniej Marwis.pl Falubazem Zieloną Górą.

Torunianie na pewno nie są faworytami piątkowego starcia. Trener Bajerski zdecydował się na jedną kosmetyczną roszadę numerów startowych między Chrisem Holderem a Adrianem Miedzińskim. To właśnie dobra dyspozycja tych dwóch żużlowców, może być kluczem do triumfu torunian na ich własnym stadionie. Drużynie na pewno przydałby się czwarty dobrze punktujący zawodnik obok tej, naprawdę dobrze prezentującej się trójki liderów, jakimi są Przedpełski, Lambert oraz młodszy z braci Holder. Należy pamiętać jednak, że Chris Holder oraz Adrian Miedziński o wiele lepiej prezentują się na swoim domowym obiekcie, co może być pewnym światłem w tunelu dla Apatora.

Pary seniorskie gospodarzy będą więc tworzyć: Paweł Przedpełski i Chris Holder oraz Adrian Miedziński i Petr Chlupáč, którego oczywiście będzie zmieniał Robert Lambert. Pod swoje skrzydła juniorów, Żupińskiego i Lewandowskiego, weźmie lider torunian, czyli Jack Holder.

Faworytem spotkanie są oczywiście goście z Wrocławia, którzy aktualnie zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Dariusz Śledź i jego podopieczni nie są jednak zespołem niepokonanym. Zespołowi zdarzyły się dwie wpadki właśnie na wyjeździe – w Grudziądzu oraz Lublinie. Jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że w obydwu tych spotkaniach nie uczestniczył jeden z liderów Spartan – Tai Woffinden, który właśnie we wspomnianym meczu z Grudziądzem doznał kontuzji, już w pierwszym swoim biegu. Trener Śledź postanowił jednak dokonać poważnych roszad, jeżeli chodzi o numery startowe. Tym razem na torze zobaczymy brytyjską parę Woffinden i Bewley, drugą seniorską parę stworzą Laguta i Chugunov, z juniorami, czyli Przemysławem Liszką i Michałem Curzytkiem pojedzie oczywiście Maciej Janowski, który jako jedynie nie zmieni numeru startowego.

Choć mecz ma jednego wyraźnego faworyta, na pewno nie zabraknie w nim emocji. Torunianie jawią się w tym sezonie jako drużyna bardzo waleczna, która ma coś do powiedzenia, zwłaszcza na swoim obiekcie. Podrażnieni ostatnimi spotkaniami z Częstochową i Zieloną Górą, na pewno mają coś do udowodnienia sobie, trenerowi oraz kibicom. Wrocławianie natomiast, na pewno nie będą chcieli wypuścić z rąk kolejnego zwycięstwa, które może przybliżyć ich do zdobycia tytułu Drużynowego Mistrza Polski 2021.

To z pewnością emocjonujące spotkanie odbędzie się w piątek 11 czerwca o godzinie 18:00 na toruńskiej Motoarenie. Mecz poprowadzi sędzia Piotr Lis, natomiast komisarzem toru będzie Maciej Głód. Portal speedwaynews.pl poprowadzi dla państwa relację LIVE z tego spotkania. Kliknij tutaj, aby zobaczyć tabelę biegową z tego spotkania.

Awizowane składy:
eWinner Apator Toruń:

9. Paweł Przedpełski
10. Chris Holder
11. Petr Chlupáč
12. Adrian Miedziński
13. Jack Holder
14. Karol Żupiński
15. Krzysztof Lewandowski
16.

Betard Sparta Wrocław
1. Tai Woffinden
2. Daniel Bewley
3. Artiom Łaguta
4. Gleb Czugunow
5. Maciej Janowski
6. Przemysław Liszka
7. Michał Curzytek
8.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1065 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl