REKLAMAeWinner Banner

Ogólnodostępny tor czy klubowa świetlica? Dwie speedrowerowe propozycje w zielonogórskim budżecie obywatelskim

Speedrower

Speedrower (fot. Patryk Kowalski)

Do 13 czerwca 2021 roku trwa głosowanie nad budżetem obywatelskim w Zielonej Górze. Na liście 33 ogólnomiejskich propozycji znalazły się dwie speedrowerowe – otwarty tor oraz klubowa świetlica ZKS-u.

W każdym z miast na prawach powiatu od końca stycznia 2018 obowiązkowe jest przeprowadzenie głosowania nad budżetem obywatelskim. Jedną z miejscowości, gdzie odbywa się kolejna jego edycja, jest Zielona Góra. Takie głosowania dają mieszkańcom miasta możliwość kreowania otaczającej ich rzeczywistości, a zrealizowane projekty muszą służyć każdemu zainteresowanemu obywatelowi.

Zielonogórzanie zgłosili łącznie blisko 70 propozycji. Wśród nich tradycyjnie znalazły się parki, chodniki czy inwestycje w poprawę bezpieczeństwa. Na liście figurują dwa projekty związane bezpośrednio ze speedrowerem. Numer 5 zakłada budowę świetlicy dla dzieci i młodzieży przy obiekcie zlokalizowanym przy ulicy Wyszyńskiego 101. Przede wszystkim ma ona służyć podopiecznym Krzysztofa Zakrzewskiego w okresie zimowym. Organizowane mają być tam zajęcia oraz spotkania z inspirującymi postaciami. Koszt tego zadania oszacowano na 250 000 złotych.

Drugim z projektów jest budowa ogólnodostępnego toru do speedrowera na Kaczym Dole. Inwestycja ta wynosić ma 350 000 złotych. Z owalu jak sama nazwa wskazuje będzie, mógł korzystać każdy mieszkaniec, o każdej porze dnia i nocy. W ramach budżetu obywatelskiego powstały już obiekty we Wrocławiu, na toruńskim osiedlu Kaszczorek i na częstochowskim Wrzosowiaku. Każdy z nich spełnia swoją rolę walnie przyczyniając się do rozwoju speedrowera sprawiając, iż do tej pięknej dyscypluny sportu garną się kolejni adepci. Temu zadaniu nadano numer 11. 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0502 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl