REKLAMAeWinner Banner

Oskar Paluch zadebiutuje w dorosłym żużlu! Składy na dzisiejsze zawody w Gorzowie

Oskar Paluch

Oskar Paluch (fot. Damian Kuczyński)

Już dziś duże wydarzenie dla gorzowskich kibiców. Swoje pierwsze zawody w klasie 500cc odjedzie Oskar Paluch - syn szkoleniowca PSŻ-u Poznań i młodzieżowców Stali. 15-latek zachwycał swoją jazdą na motocyklach o pojemności 250. Czy teraz z przytupem zadebiutuje w "dorosłym" speedwayu?

Oskar Paluch to ubiegłoroczny triumfator Pucharu Ekstraligi w klasie 250cc. Za sobą zdołał zostawić takich zawodników jak Hubert Jabłoński czy Franciszek Karczewski. Swój talent zaznaczył również w  międzynarodowych zmaganiach Youth Development Series w tej samej kategorii pojemnościowej. Wspomógł wpierw reprezentację Polski, aby następnie okazać się najlepszym w turnieju indywidualnym. Poskromił on wtedy m.in. bratanka Nickiego Pedersena - Bastiana

7 czerwca, w dniu swoich piętnastych urodzin, Oskar Paluch pozytywnie przeszedł egzamin na licencję Ż. Dziś (we wtorek) odjedzie swoje pierwsze w życiu zawody w klasie 500cc. Będzie to turniej w ramach 1. rundy ćwierćfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Gorzowie Wielkopolskim. Przypomnijmy, że Oskar wygrał swój debiutancki turniej na "dwieście pięćdziesiątkach". Zanotował wówczas komplet, piętnastu punktów. Czy dziś powtórzy ten wyczyn? 

Zapraszamy do śledzenia na żywo relacji z tych zawodów. Przeprowadzi ją portal speedwaynews.pl. Dostępna jest TUTAJ. Początek o godzinie 16:00. Zapraszamy!

Awizowane składy:
GRUPA POLMOTOR Stal Gorzów

1.Kamil Nowacki
2. Oskar Paluch
3. Wiktor Jasiński
4. Oliwier Ralcewicz

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
5. Wiktor Przyjemski
6. Nikodem Bartoch
7. Mateusz Błażykowski
8. Bartosz Głogowski

WTS Sparta Wrocław
9. Mateusz Panicz
10. Przemysław Liszka
11. Bartosz Curzytek
12. Michał Curzytek

SK Lokomotiv Jauniba Daugavpils
13. Francis Gust
14. Richard  Ansviesulis
15. Ernest Matjuszonok
16. Daniił Kołodinski


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0752 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl