REKLAMAeWinner Banner

Derbowe potyczki będą elektryzować

Speedrower: Dawid Bas (kask biało-czerwony), Kamil Bielica (kask biało-czarny)

Speedrower: Dawid Bas (kask biało-czerwony), Kamil Bielica (kask biało-czarny) (fot. Dorota Wiśniewska)

W niedzielę, 20 czerwca 2021 roku, czeka nas 9. kolejka CS Superligi. Szczególne emocje wzbudzą spotkania derbowe. W Częstochowie miejscowe Lwy Avia podejmą MS Śląsk Świętochłowice, natomiast w Grodzie Kopernika Drwęca Kaszczorek zmierzy się z ULKS-em Mustang Żołędowo.

Dywizja A

10:00 – Aseko Orzeł Gniezno vs. Hydro-Bud Szarża Wrocław


Gnieźnianie mają w zasadzie pewną drugą lokatę po sezonie zasadniczym, goście z Wrocławia przed tygodniem wysoko pokonali LKS Szawer Leszno, co dało im dużo spokoju. Czyste głowy zawodników mogą być zatem iskierką nadziei, że rzesze kibiców, które jak zwykle zgromadzą się przy Parkowej, będą miały dostarczone widowisko z najwyższej półki. A to przecież jest jednym z priorytetów rozsądnych działaczy.

Obie ekipy mogą sobie podać rękę w kwestii urazów w zespole. Dużo bardziej obciążeni są gospodarze, którzy utracili lidera – Arkadiusza Szymańskiego. Tego jednak udanie zastępują Dariusz Bierniewicz i Borys Kołodziejski. W szeregach Michała Szmaja brakuje Kamila Niemca. Rybniczanina z powodzeniem w ostatnim starciu zastąpił powracający po ponad dekadzie Dariusz Pilas.

Faworytem tego pojedynku są gnieźnianie, jednak wrocławianie będą chcieli uzyskać jak najlepszy wynik. Warto tu pamiętać, iż w 2020 roku jeden z filarów „Rateli” Mateusz Ślęzak występował w barwach srebrnych medalistów DMP.

11:00 – Lwy Avia Częstochowa vs. MS Śląsk Świętochłowice

Derby województwa śląskiego zawsze rodziły wielkie emocje zarówno na torze, jak i poza nim. W ubiegłym roku świętochłowiczanie odnieśli triumf przy Starzyńskiego dwukrotnie. Jak będzie tym razem? Częstochowianie na własnym owalu są w 2021 roku jak do tej pory niepokonani. I od zespołu, który był outsiderem, stali się poważnym kandydatem do trzeciej lokaty po zasadniczej części sezonu.

Dodatkowym smaczkiem będą pojedynki Marcina Szymańskiego i Dawida Basa, czyli czołowych zawodników świata. Wskazanie faworyta tego meczu jest zadaniem skomplikowanym. Kluczowe będzie, to jakie i jak ustawione składy desygnują trenerzy obu drużyn. Patrząc na dyspozycje częstochowian na własnym torze oraz świętochłowiczan na każdym obiekcie, możemy być pewni, iż czeka nas mecz przez duże „M”.

13:00 - TSŻ Schoenberger Toruń vs. LKS Szawer Leszno

To jest bardzo trudny sezon dla najbardziej utytułowanego klubu w Polsce. Minimalne porażki na własnym torze, utrata braci Kielaszewskich i problemy z formą kluczowych zawodników. Leszczynianie mają jeszcze okazję odbić się od dna i tym samym wywalczyć utrzymanie w CS Superlidze. Światełkiem w tunelu z całą pewnością jest dla nich powrót Huberta Kielaszewskiego. LKS Szawer nigdy jednak nie lubił jeździć w Toruniu.

Po drugiej stronie barykady będą gospodarze. Torunianie również mogą mieć duże pretensje do losu. Kontuzje zatrzymały świetnie dysponowanych Łukasza Marchlewskiego oraz Adama Bożejewicza. Zawieszony został wieloletni lider zespołu Remigiusz Burchardt. Torunianie powalczyli w nowej konfiguracji na dwóch trudnych terenach w Częstochowie oraz Świętochłowicach. Na domowym torze nie mieli jeszcze dobrego papierka lakmusowego.

Faworytem są gospodarze. Jednak leszczynianie nie mają w tej chwili nic do stracenia i zrobią, co mogą, aby w Toruniu pokazać prawdziwy charakter.

Dywizja B

15:00 – PKS Victoria Poczesna vs. OS INFORNET.eu Omega Ostrów

Mecz z potencjałem na ciekawe starcie. Pocześnianie na własnym obiekcie zawsze pokazują się z dobrej strony. Ostrowianie staną przed szansą na pierwszy wyjazdowy triumf w tym sezonie. Sprzeczne interesu obu drużyn mogą zwiastować wielkie emocje. Faworytem tego starcia są gospodarze, którzy jeśli wystąpią w optymalnym zestawieniu, będą mogli dyktować twarde warunki ostrowianom.

16:00 - Drwęca Kaszczorek vs. ULKS Mustang Żołędowo

Żołędowianom, aby mogli zagwarantować sobie awans, do przyszłorocznej CS Superligi wystarczy remis. Drwęca potrzebuje dwóch wygranych za trzy punkty. Większy komfort psychiczny mają zatem przyjezdni, których skład na papierze jest mocniejszy. Gospodarze, aby znaleźć się, w takim miejscu przebyli bardzo długą drogę i poświęcili wiele czasu na intensywne treningi, które jak widać, przyniosły efekt. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?
Odpowiedź poznamy już w niedzielę. Fakt, iż jest to mecz derbowy oraz jego waga czynią go ciekawym starciem dla postronnych osób.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 2.4447 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl