REKLAMAeWinner Banner

Finał z wyjątkowym tłem. Zapowiedź Turnieju o Złoty Kask

W69

W69 (fot. Wojta Zavřel)

Tegoroczny Kojak#78 Finał Turnieju o Złoty Kask będzie miał specjalny wydźwięk, ponieważ po raz pierwszy zostanie połączony z memoriałem mistrza świata z 1973 roku, Jerzego Szczakiela. Stawka zawodów zdecydowanie oddaje rangę wydarzenia.

REKLAMAPark Maszyn

Kibice w Zielonej Górze będą świadkami rywalizacji absolutnej czołówki polskiego żużla, bo tak należy nazwać obecność takich tuz jak Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Maciej Janowski czy Piotr Pawlicki. Dwóch ostatnich przed rokiem zabrakło w stawce w związku z zawirowaniami w powołaniach do kadry narodowej, ale już w ten poniedziałek będą mieli okazję stanąć do walki o trofeum. Szczególną uwagę należy poświęcić zawodnikowi Betard Sparty Wrocław, którego występ stoi pod znakiem zapytania. Po wypadku w lidze szwedzkiej z 17 czerwca nie pojechał w piątkowym PGE IMME im. Zenona Plecha, więc uszczerbek na zdrowiu wydaje się większy niż wcześniej zakładano.

Trudno jest wskazać zdecydowanego faworyta do zwycięstwa. Atut własnego toru na pewno uskrzydli gospodarzy: Patryka Dudka, Mateusza Tondera oraz Piotra Protasiewicza, który wystąpi na zasadzie dzikiej karty. Ich przeciwnicy jednak dobrze znają zielonogórski tor, ścigając się tu na co dzień w PGE Ekstralidze i należy wręcz oczekiwać, że wspomniani wcześniej rywale, ale też m.in. Jarosław Hampel czy rewelacja pierwszej części sezonu Jakub Miśkowiak, zaprezentują kawał ambitnego żużla. Twarde warunki postawi również Janusz Kołodziej, który otarł się o zwycięstwo we wspomnianym PGE IMME.

Podczas trwania rywalizacji warto będzie przyjrzeć się też zawodnikowi Cellfast Wilków Krosno, Tobiaszowi Musielakowi. Jedyny w stawce reprezentant eWinner 1. Ligi Żużlowej przegrał walkę o skład w drużynie z Torunia z Adrianem Miedzińskim i musiał szukać okazji do startów na zapleczu PGE Ekstraligi. Tam okazał się być rewelacją ligi legitymując się średnią 2,45 punktu na bieg, więc z całą pewnością nie stoi na straconej pozycji w rywalizacji z ekstraligowcami.

Stawką zawodów jest nie tylko prestiżowy tytuł, ale również miejsca w eliminacjach do przyszłorocznego cyklu SEC oraz Grand Prix. Motywacja jest więc podwójna, a to oznacza również dwa razy większe emocje.
Przypomnijmy, że ubiegłoroczne zmagania o Złoty Kask wygrał Bartosz Zmarzlik. Gorzowianin znajduje się obecnie w wyśmienitej formie i na pewno nie ma zamiaru oddać wywalczonego tytułu.

Kojak#78 Finał Turnieju o Złoty Kask rozpocznie się w poniedziałek 21 czerwca o godzinie 18:45.

Lista startowa:
1. Jarosław Hampel (Motor Lublin)
2. Paweł Przedpełski (eWinner Apator Toruń)
3. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
4. Gleb Czugunow (Betard Sparta Wrocław)
5. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno)
6. Mateusz Tonder (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra)
7. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
8. Wiktor Lampart (Motor Lublin)
9. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
10. Jakub Miśkowiak (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
11. Szymon Woźniak (Moje Bermudy Stal Gorzów)
12. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzow)
13. Patryk Dudek (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra)
14. Bartosz Smektała (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
15. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
16. Piotr Protasiewicz (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra)

Rezerwowi:
17. Kacper Woryna (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
18. Mateusz Cierniak (Motor Lublin)

Zwrot za pierwszy zakład do 110 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0517 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl