REKLAMAeWinner Banner

Outsiderzy będą rozdawać karty? Zobacz tabelę PGE Ekstraligi!

Patryk Dudek

Patryk Dudek (fot. Łukasz Wilk)

Za nami 9 pełnych kolejek PGE Ekstraligi. Jasne stało się, że pięć zespołów walczy o 4 miejsca w fazie play-off, natomiast pozostałe ekipy rywalizują o ligowy byt. Okazuje się jednak, że wyniki spotkań z zespołami z dołu tabeli okażą się kluczowe dla awansów do fazy play-off.

REKLAMAPark Maszyn

Po dziewięciu kolejkach liderem pozostaje Betard Sparta Wrocław. W niedzielę Moje Bermudy Stal Gorzów stała przed szansą na zwycięstwo w Lublinie i zrównanie się liczbą punktów z wrocławianami, lecz ostatecznie to Motor sięgnął po dwa punkty, a Stal musiała zadowolić się bonusem. Dla obu drużyn ich zdobycz jest bardzo ważna w kontekście walki o półfinały. W tabeli natomiast Stal umocniła się na drugim miejscu, natomiast „Koziołki” wyprzedziły Fogo Unię Leszno.

W ostatnich pięciu kolejkach sezonu zasadniczego kluczowe mogą okazać się mecze z drużynami, które walczą o utrzymanie. Zespół, który zgubi punkty w wyjazdowych pojedynkach z GKM-em Grudziądz, Apatorem Toruń lub Falubazem Zielona Góra, może mieć poważny problem z uzyskaniem przepustki do walki o medale. Dwa takie mecze wyjazdowe czekają Fogo Unię Leszno (Toruń i Zielona Góra) i Eltrox Włókniarza Częstochowa (Zielona Góra i Grudziądz). Arcyciekawie zapowiadają się też bezpośrednie mecze pomiędzy zespołami walczącymi o play-offy. Gospodarze tych meczów nie mogą już sobie pozwalać na błędy.
 

M Drużyna M PKT B +/-
1 Betard Sparta Wrocław 9 16 2 +119
2 Moje Bermudy Stal Gorzów 9 14 2 +39
3 Motor Lublin 9 13 0 +11
4 Fogo Unia Leszno 9 11 1 +24
5 Eltrox Włókniarz Częstochowa 9 11 1 +24
6 Marwis.pl Falubaz Zielona Góra 9 6 1 -68
7 eWinner Apator Toruń 9 5 1 -38
8 ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 9 4 0 -111

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1742 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl