REKLAMAeWinner Banner

Wiemy, kto pojedzie z dziką kartą podczas SGP w Pradze

Jan Kvěch

Jan Kvěch (fot. Wojta Zavřel)

Tegoroczny cykl Speedway Grand Prix rozpocznie się w Pradze w połowie lipca. Poznaliśmy nazwisko zawodnika, który Markécie wystąpi z dziką kartą. Będzie to Jan Kvěch, który w ubiegłym roku był rezerwowym.

REKLAMAPark Maszyn

Jan Kvěch jest ostatnio w bardzo solidnej dyspozycji. Czeski żużlowiec w chorwackim Gorican otarł się o awans do SGP Challenge, jednak w biegu dodatkowym przegrał z Robertem Lambertem. Przed kilkoma młodzieżowiec ze świetnej strony pokazał się podczas inauguracji sezonu ligi czeskiej na stadionie w Pradze. Zawodnik miejscowej AK Markéty zdobył 11 punktów i był liderem swojego zespołu. Dobra forma Kvěcha została nagrodzona dziką kartą na dwie rundy cyklu SGP, które odbędą się na jego domowym stadionie.

16 i 17 lipca Czech wystartuje w Pradze w dwóch rundach elitarnego cyklu w gronie najlepszych żużlowców na świecie. W ubiegłym roku Kvěch był rezerwowym i w trakcie dwóch imprez pojawił się na torze zaledwie jeden raz. Niespełna 20-latek poległ jednak w starciu z Bartoszem Zmarzlikiem, Artiomem Łagutą oraz Martinem Vaculíkiem. Teraz jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to Czech wystąpi w przynajmniej 10 wyścigach, a kto wie, może zamelduje się również w półfinałach.

źródło: speedwaygp.com


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1133 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl