REKLAMAeWinner Banner

Torunianie najlepsi w wyścigach na wodzie. Relacja z 3. rundy ćwierćfinałowej DMPJ w Lesznie

Krzysztof Lewandowski

Krzysztof Lewandowski (fot. Łukasz Wilk)

3. runda ćwierćfinałowa Drużynowych Mistrzostw Polski na torze w Lesznie przypominała ściganie na żużlu tylko w pierwszej serii startów. Po nasileniu się opadów deszczu zawodnicy przekroczyli barierę 10 wyścigów, a następnie arbiter przerwał zawody.

Zawody rozpoczęły się z 10-minutowym opóźnieniem, albowiem krótko przed rozpoczęciem nad stadionem przeszły dość intensywne opady. Deszcz szybko przestał padać, lecz tylko na kilkanaście minut. Po naradzie arbitra i zawodników zapadła decyzja o starcie imprezy. We względnie normalnych warunkach udało się odjechać pierwsze kilka wyścigów. Po chwili znów zaczęło padać, jednak tym razem mocniej i dłużej. Arbiter postanowił za wszelką cenę przekroczyć barierę 10 biegów i zaliczyć zawody. W strugach deszczu młodzieżowcy walczyli z torem i tylko kilku  z nich było zdolnych do płynnej jazdy.

Zawody zakończyły się zwycięstwem zespołu z Torunia, dla którego po 7 punktów wywalczyli Karol Żupiński i Kamil Marciniec. Razem torunianie wywalczyli 21 „oczek”. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy z Leszna. Warto wyróżnić Kacpra Pludrę, na którym bardzo wymagający tor nie zrobił większego wrażenia i młodzieżowiec Unii wywalczył komplet 9 punktów. Najsłabiej spisywali się rzeszowianie, którzy zupełnie nie radzili sobie na pełnym kałuży torze. W trzech wywalczyli oni zaledwie 3 punkty.

Do całkiem zabawnej sytuacji doszło po przerwaniu zawodów. Zawodnicy Unii Leszno wyszli do kibiców, którzy zgromadzili się na trybunach, a następnie ślizgali się na brzuchach po mokrej nawierzchni i robili „aniołki”. Nie zabrakło również czasu na wspólne zdjęcia.

Wyniki:
KS Toruń: 21

13. Karol Żupiński (2,3,2) 7
14. Kamil Marciniec (2,3,2) 7
15. Krzysztof Lewandowski (1,2) 3
16. Justin Stolp (1,3) 4

Unia Leszno I: 20
1. Krzysztof Sadurski (2,1) 3
2. Damian Ratajczak (3,1) 4
3. Kacper Pludra (3,3,3) 9
4. Hubert Ścibak (W,1,3) 4

Unia Leszno II: 15
9. Hubert Jabłoński (2,2,U) 4
10. Maksym Borowiak (3,D,1) 4
11. Antoni Mencel (W,2) 2
12. Olivier Buszkiewicz (3,2) 5

7R Stolaro Stal Rzeszów: 3
5. Jakub Stojanowski (1,1) 2
6. Konrad Mikłoś (1,0,W) 1
7. Aleks Rydlewski (0,W,W,W) 0
8. Mateusz Majcher NS


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.6468 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl