REKLAMAeWinner Banner

Sønderjyllands Elite Speedway z dwoma liderami i Pucharem Ligi

Anders Thomsen

Anders Thomsen (fot. Patryk Kowalski)

Zakończyły się rozgrywki o Puchar Ligi w Danii. Pierwsze drużynowe trofeum w tym kraju w sezonie 2021 trafiło do Sønderjyllands Elite Speedway.

Rywalizacja pomiędzy ośmioma ekipami Metal Speedway League rozgrywana była w formie czwórmeczów - najpierw rozegrano półfinały, a w minioną środę finał, w którym spotkały się ekipy Team Fjelsted, Sønderjyllands Elite Speedway, Holsted Tigers oraz Slangerup SK. SES wygraną zawdzięcza głównie postawie Andersa Thomsena, który dopiero w ostatnim wyścigu dnia znalazł pogromcę w osobie Nickiego Pedersena, a także Kaia Huckenbecka, który również zanotował dwucyfrowy wynik.

Lider ekipy z Holsted nie mógł liczyć jednak na wsparcie swoich najmłodszych kolegów - Mariusa Nielsena i Sama Fløe Jesena - to właśnie ich punktów zabrakło do wyprzedzenia drużyny SSK, w której nie tylko równo pojechali Rohan Tungate, Michael Jepsen Jensen i Andreas Lyager, ale też ważne punkty dołożyli Jonas Seifert-Salk i Silas Neergaard Hoegh. Stawkę zamknął Team Fjelsted, którego najlepszym zawodnikiem okazał się Marcus Birkemose.

Wyniki:
I. Soenderjyllands Elite Speedway: 48
1. Nicolai Klindt (3,1,2,1) 7
2. Anders Thomsen (3,3,3,3,2) 14
3. Kai Huckenbeck (3,2,3,1,3) 12
4. Mads Hansen (1,2,3,3,0) 9
5. Jesper Knudsen (2,1,3) 6

II. Slangerup Speedway: 36
1. Rohan Tungate (3,2,2,0,3) 10
2. Michael Jepsen Jensen (2,3,2,2,0) 9
3. Andreas Lyager (1,W,3,3,1) 8
4. Jonas Seifert-Salk (0,1,1,2) 4
5. Silas Neergaard Hoegh (1,2,2) 5

III. Holsted Tigers: 28
1. Nicki Pedersen (2,3,0,3,3) 11
2. Rene Bach (2,3,0,0,2) 7
3. Ramus Jensen (2,0,2,2,2) 8
4. Marius Nielsen (0,1,0,1) 2
5. Sam Fløe Jensen (0,W,D) 0

IV. Team Fjelsted: 20
1. Benjamin Basso (1,1,0,2,0) 4
2. Dimitri Bergé (0,0,1,1) 2
3. Frederik Jakobsen (0,2,1,0,1) 4
4. Peter Kildemand (1,0,1,0) 2
5. Marcus Birkemose (3,3,1,1) 8

Bieg po biegu:
1. Klindt, Bach, Kildemand, Seifert-Salk
2. Thomsen, Pedersen, Lyager, Jakobsen
3. Tungate, Jensen, Hansen, Bergé
4. Huckenbeck, Jepsen Jensen, Basso, Nielsen
5. Birkemose, Knudsen, Neergaard Hoegh, Fløe Jensen
6. Thomsen, Tungate, Nielsen, Kildemand
7. Jepsen Jensen, Jakobsen, Klindt, Jensen
8. Pedersen, Huckenbeck, Seifert-Salk, Bergé
9. Bach, Hansen, Basso, Lyager (W)
10. Hansen, Jepsen Jensen, Kildemand, Pedersen
11. Huckenbeck, Tungate, Jakobsen, Bach
12. Lyager, Klindt, Bergé, Nielsen
13. Thomsen, Jensen, Seifert-Salk, Basso
14. Birkemose, Neergaard Hoegh, Knudsen, Fløe Jensen (W)
15. Hansen, Seifert-Salk, Nielsen, Jakobsen
16. Lyager, Jensen, Huckenbeck, Kildemand
17. Thomsen, Jepsen Jensen, Bergé, Bach
18. Pedersen, Basso, Klindt, Tungate
19. Knudsen, Neergaard Hoegh, Birkemose, Fløe Jensen (D)
20. Tungate, Bach, Jakobsen, Hansen
21. Huckenbeck, Jensen, Lyager, Basso
22. Pedersen, Thomsen, Birkemose, Jepsen Jensen

źródło: dmusports.dk

 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.127 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl