REKLAMAeWinner Banner

Dawid Lampart: Nadarzyła się okazja, to z niej skorzystałem

Dawid Lampart

Dawid Lampart (fot. Arkadiusz Siwek)

Dawid Lampart nie mógł w tym sezonie liczyć na starty w barwach Motoru Lublin, choć związał się z lublinianami umową przed sezonem 2021. „Lampcio” na zasadzie wypożyczenia dołączył do Unii Tarnów i z marszu stał się jednym z najjaśniejszych punktów zespołu z Małopolski.

Dołączenie Dawida Lamparta do Unii Tarnów wywołało małe poruszenie w żużlowym światku, wszak jest on rzeszowianinem. Dlaczego zawodnik zdecydował się na taki ruch? - Nadarzyła się okazja do jazdy jeszcze w tym sezonie, to z niej skorzystałem. Bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć klub z pierwszej ligi blisko mojego miejsca zamieszkania. Niestety szkoda, że sytuacja w Unii jest nie najlepsza, ale tak wiele kontuzji w jednym sezonie nie zdarza się często - mówi w rozmowie z portalem polskizuzel.pl wychowanek Stali Rzeszów. - Po prostu wielki pech - dodaje Dawid Lampart.

Za Lampartem dwa mecze w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Unia Tarnów z nim w składzie dwa razy mierzyła się z ROW-em Rybnik i dwukrotnie przegrała, ale sam Dawid Lampart spisał się całkiem nieźle. - Mecz w Rybniku był dla mnie przetarciem po długiej przerwie od jazdy i ścigania. Natomiast już mecz w Tarnowie wyglądał dużo lepiej pod wieloma względami. Aczkolwiek jest jeszcze wiele do poprawy... - mówi niespełna 31-latek.

Tarnowianie są w szalenie trudnej, wręcz beznadziejnej sytuacji. Od początku sezonu „Jaskółki” nie wygrały nawet jednego meczu i są czerwoną latarnią na ekstraligowym zapleczu. Chyba tylko cud uchroni tarnowian od spadku do 2. Ligi Żużlowej. - Szansa jest zawsze, żużel jest bardzo nieprzewidywalnym sportem i wiele może się zmienić. Będziemy walczyć do ostatniego biegu, ponieważ tak zasłużony klub jak Unia Tarnów zasługuje przynajmniej na 1. ligę - zaznacza Dawid Lampart.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.143 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl