REKLAMAeWinner Banner

Jest miejsce na nowy stadion w Lublinie

Stadion Motoru Lublin

Stadion Motoru Lublin (fot. Rafał Włosek)

W Lublinie ma powstać nowy stadion żużlowy. W środku nocy radni miasta przegłosowali przeznaczenie na ten cel terenów Lubelskiego Klubu Jeździeckiego.

Na lokalizację wybrano grunty na przedłużeniu ul. Lubelskiego Lipca '80 koło skrzyżowania Krochmalnej z Diamentową. Opozycyjni radni zgłaszali uwagi dotyczące ewentualnego referendum lub innych możliwych obiektów w tej lokalizacji - m.in. toru do wyścigów konnych czy Teatru Andersena (na który jednak wcześniej wybrano już budynek dawnego Domu Kultury Kolejarza).

Wątpliwości zgłaszali też społecznicy i mieszkańcy okolicy, którzy obawiają się hałasu, a także szkodliwego wpływu sportu żużlowego na przyrodę w dolinie Bystrzycy, która przepływa po drugiej stronie ul. Diamentowej. Kibice żużla z kolei popierali tę lokalizację - z pewnością sprzyja ona też ewentualnym gościom, gdyż położona jest w pobliżu dworca kolejowego Lublin Główny.

Plan zagospodarowania przestrzennego to dopiero pierwszy etap na drodze do powstania nowego obiektu. Kwestia finansowania, jak zaznaczał reprezentujący ratusz zastępca prezydenta Lublina, Artur Szymczyk to dopiero kolejna sprawa. - Jak będzie plan, to będziemy się za rok czy za dwa zastanawiać nad finansowaniem - dopowiedział radny z ramienia prezydenckiego klubu, Bartosz Margul.

źródło: Dziennik Wschodni


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 3.3851 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl