Oby nie strzelały opony i pioruny. Zapowiedź meczu Motor – Marwis.pl Falubaz

Grigorij Łaguta

Grigorij Łaguta (fot. Patrycja Knap)

Pojedynek Motoru Lublin z Marwis.pl Falubazem Zielona Góra otworzy 11. kolejkę PGE Ekstraligi. Przed rywalami inne cele, ale do ich realizacji prowadzi to samo, czyli punkty. Mecz tych drużyn w Zielonej Górze zakończył się triumfem „Koziołków” w stosunku 46:44. Był to pamiętny piątkowy wieczór, kiedy zwycięzcy zanotowali aż 4 defekty, głównie kapcie.

Przed tygodniem obie ekipy przegrały swoje spotkania, ale porażkom towarzyszył inny stopień natężenia bólu. O ile dla zielonogórzan klęska w ostatnim biegu meczu z Eltrox Włókniarzem Częstochowa była ciosem nokautującym, tak wywiezienie przez Motor punktu z Wrocławia może okazać się bezcenne w walce o finałową czwórkę.
 

W kwestii składu w drużynie Motoru status quo i możemy jedynie stawiać pytania o dyspozycje dnia żużlowców. Sportowa złość zapewne rozrywa Mikkela Michelsena. To on był największym pechowcem kwietniowego meczu w Zielonej Górze (3 razy defekt), a do tego przed tygodniem miał nieco słabszy występ na torze we Wrocławiu (5 pkt.). W kluczowych momentach ostatnich spotkań nie zawodzi Grigorij Łaguta, ale w Lublinie fani czekają na wreszcie równe występy Krzysztofa Buczkowskiego i Jarosława Hampela. Młodzieżowcy lubelscy są drugą po częstochowskiej najskuteczniejszą formacją juniorską PGE Ekstraligi i wyraźnie górują nad ostatnią w tej klasyfikacji parą zielonogórską. Ponadto, śmiało zakładamy, że za Marka Kariona do boju ruszy solidny na lubelskim owalu Dominik Kubera.
 

W składzie namieszał za to próbujący pobudzić zespół trener Piotr Żyto. Miejsce sprzed tygodnia zachował jedynie Patryk Dudek i najczęściej będzie towarzyszył juniorom.  Jest on najwyżej klasyfikowanym żużlowcem, którego zobaczymy w piątek na lubelskim torze. Ze średnią biegową 2,164 o 6 lokat wyprzedza najskuteczniejszego w ekipie Motoru Michelsena (1,980). Znajomość owalu może być atutem reprezentującego „Koziołki” w sezonie 2020 Mateja Žagara. W drużynie z Zielonej Góry jest jeszcze jeden zawodnik z lubelską przeszłością, junior Nile Tufft. Młodzieniec w sezonie 2018 jako opcja ratunkowa wystąpił w żółto-biało-niebieskich barwach w dwóch spotkaniach wyjazdowych nie zdobywając punktu.
 

Lubelscy kibice mają pewnie przed oczami przecinającego linię mety Patryka Dudka, co oznaczało, że żadna z drużyn nie zgarnia punktu bonusowego, a Motorowi zamykają się drzwi do fazy play-off. To jednak było niemal rok temu. Obecnie jakakolwiek punktowa  zdobycz przypadnie gościom z Zielonej Góry jedynie w przypadku remisu lub ch wygranej. Oprócz zawodników Marwis.pl Falubazu figla osobom wybierającym się na stadion spłatać może aura, bo prognozy nie wykluczają burz.
 

Piątkowe zmagania poprowadzi sędzia Artur Kuśmierz, a komisarzem  toru będzie pan Jacek Krzyżaniak. Początek meczu zaplanowano na 18:00. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację LIVE z meczu przy Alejach Zygmuntowskich. Kliknij tutaj, aby zobaczyć tabelę biegową.
 

Awizowane składy:
Motor Lublin:

9. Grigorij Łaguta
10. Krzysztof Buczkowski
11. Jarosław Hampel
12. Mark Karion
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Mateusz Cierniak

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra:
1. Max Fricke
2. Piotr Protasiewicz
3. Mateusz Tonder
4. Matej Žagar
5. Patryk Dudek
6. Fabian Ragus
7. Nile Tufft
 

Źródło: Inf. własna
 

---> ZOBACZ RÓWNIEŻ: ZAPOWIEDŹ MECZU ELTROX WŁÓKNIARZ - MOJE BERMUDY STAL <---


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.167 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl