Piotr Pawlicki po raz drugi w złotym plastronie. Zapowiedź 3. finału SEC

Piotr Pawlicki

Piotr Pawlicki (fot. fot. Łukasz Wilk)

Już jutro na torze w Gdańsku odbędzie się 3. finał SEC. Po dwóch rundach na czele znajduje się Piotr Pawlicki. Tuż za plecami ma dwóch Duńczyków. Będzie to przedostatni finał tego cyklu!

Znajdujemy się na półmetku turnieju o indywidualne mistrzostwo Europy. Po dwóch rundach na czele bryluje Piotr Pawlicki. Dwaj Duńczycy za plecami zawodnika Unii Leszno mają pięć punktów straty do lidera. Tuż za podium znajduje się kolejny reprezentant Polski, Patryk Dudek. Co ciekawe, Mikkel Michelsen zajmuje trzecie miejsce w całym cyklu, lecz w dotychczasowych dwóch finałach nie znalazł się ani razu na podium! Na torze w Bydgoszczy w dwudziestym drugim biegu został wykluczony, a w Güstrow zakończył zawody na piątym miejscu i był krok od pojechania w najważniejszym wyścigu zawodów. Na torze w Gdańsku będzie chciał po raz pierwszy zająć miejsce na podium.Zwłaszcza, że jedzie na swoim byłym terenie. Duńczyk w 2018 roku bronił barw Zdunek Wybrzeża.

W sobotę z dziką kartą pojedzie Krystian Pieszczek. 25-latek wystąpi na torze, na którym się wychował. Polak może być czarnym koniem tego finału. Po raz trzeci w finale nie pojedzie David Bellego. Francuz nadal leczy uraz, którego nabawił się w polskiej lidze. Ponownie zastąpi go Jacob Thorssell. Szwed, jako zawodnik rezerwowy uzbierał już dwadzieścia trzy punkty i plasuje się na dziewiątej pozycji. Przypomnijmy, że tytułu mistrza Europy broni Robert Lambert. Brytyjczykowi na razie w cyklu SEC idzie średnio. Po dwóch runda znajduje się dopiero na dziesiątym miejscu ze stratą szesnastu punktów do prowadzącego Piotra Pawlickiego. W sobotę rezerwowymi będą juniorzy miejscowego Zdunek Wybrzeża, czyli Alan Szczotka i Piotr Gryszpiński.

Nie po raz pierwszym finał SEC zagości na torze w Gdańsku. Ostatni raz runda tego cyklu w tym mieście odbyła się w 2013 roku. Na stadionie im. Zbigniewa Podlewskiego zwyciężył wtedy Emil Sajfutdinow. Podium uzupełnili Tomasz Gollob i Nicki Pedersen. W najbliższą sobotę wystąpi dwóch zawodników, którzy jechali także w 2013 roku na torze w Gdańsku. Pierwszym z nich jest Nicki Pedersen. Duńczyk osiem lata temu tak jak wcześniej wspomniano zajął trzecie miejsce. Drugim zawodnikiem jest Krystian Pieszczek. W 2013 roku także wystąpił z dziką kartą. 

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 19:00. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację LIVE z 3. finału. Kliknij już teraz żeby zobaczyć układ biegów!

Lista startowa:
1. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
2. Mikkel Michelsen (Dania)
3. Jacob Thorssel (Szwecja)
4. Patrick Hansen (Dania)
5. Leon Madsen (Dania)
6. Patryk Dudek (Polska)
7. Piotr Pawlicki (Polska)
8. Bartosz Smektała (Polska)
9. Robert Lambert (Wielka Brytania)
10. Kai Huckenbeck (Niemcy)
11. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
12. Krystian Pieszczek (Polska)
13. Siergiej Łogaczow (Rosja)
14. Timo Lahti (Finlandia)
15. Nicki Pedersen (Dania)
16. Václav Milík (Czechy)
17. Alan Szczotka (Polska)
18. Piotr Gryszpiński (Polska)

źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2007 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl