REKLAMAeWinner Banner

Czeskie wzmocnienie Poole Pirates. Debiut w meczu z Plymouth?

Filip Hájek (b), Ondřej Smetana (ż), Martin Gavenda (n)

Filip Hájek (b), Ondřej Smetana (ż), Martin Gavenda (n) (fot. Wojta Zavřel)

Ondřej Smetana znalazł klub na Wyspach Brytyjskich. Czech związał się umową z występującym w SGB Championship Poole Pirates. Matt Ford liczy, że czeskie wzmocnienie będzie gotowe do akcji na mecz w Plymouth. 

Ligowa sytuacja utytułowanych „Piratów” wydaje się być umiarkowana. Zespół ma kilka zaległych meczów do rozegrania, a jego forma zezwoliła na zadomowienie się wśród środkowej części tabeli. Dla Matta Forda to jednak za mało, gdyż wierzy on w sukces swojej drużyny. Z tego też powodu, doszło do wymiany zawodnika. Z Poole Pirates pożegnał się Zane Keleher: – Odbyliśmy szczerą rozmowę. Nie widziałem Zane’a jako ważnego członka zespołu, a Plymouth potrzebowało kogoś takiego. Wydaje mi się, że był to odpowiedni moment na taki ruch – Opowiada właściciel utytułowanego brytyjskiego klubu. 

Sezon ciągle trwa, a skład potrzebował wzmocnienia. Ford zdecydował się po sięgnięcie do czeskiego świata speedway’a. Tak też zostało ogłoszone, że nowym żużlowcem Poole Pirates został Ondřej Smetana. Ten 26-letni Czech ma być dużym wzmocnieniem: – Ondřej jest w bardzo dobrej formie i ma wiele do zaoferowania. Także jestem dumny, że rozpocznie swoją brytyjską przygodę w Poole. Mam świadomość tego, że chcę on wyrobić sobie renomę poza Czechami i mam przeczucie, że szybko zadomowi się w naszym klubie – Komentuje Ford na łamach klubowych mediów społecznościowych. 

Ondřej Smetana był planowany jako zawodnik Newcastle Diamonds na 2020 rok. Żużlowiec wziął nawet udział w turnieju, który był organizowany przez ten klub. Sytuacja pandemiczna zatrzymała brytyjski żużel, więc temat został schowany do szuflady. Poole będzie pierwszym klubem dla czeskiego zawodnika. Poza Anglią, Ondřej występuje we swoim macierzystym kraju, na Słowacji czy we Francji. Wartym podkreślenia jest fakt, że został on Indywidualnym Mistrzem Francji na żużlu w 2019 roku. Smetana ma pewne trudności z angażem w polskich strukturach. W ubiegłym sezonie, miał on podpisany kontrakt w Wittstock. 

Zanim zawodnik dołączy do drużyny, klub musi załatwić pewną papierkową robotę: – Teraz musimy sprawić, aby Ondřej dołączył do nas w czas. Musimy się upewnić, czy da on radę podróżować do Wielkiej Brytanii i wystąpić w meczu przeciwko Plymouth. 
 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.3699 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl