REKLAMAeWinner Banner

Emil Sajfutdinow szuka jazdy. Podpisał kontrakt w Szwecji

Emil Sajfutdinow

Emil Sajfutdinow (fot. fot. Łukasz Wilk)

Po kilku latach przerwy od startów w Szwecji, Emil Sajfutdinow wraca na Półwysep Skandynawski i w sezonie 2021 Rosjanin będzie bronić barw Rospiggarny Hallstavik. Były mistrz Europy zadebiutuje w barwach swojej nowej ekipy już w najbliższy wtorek.

Emil Sajfutdinow po raz ostatni ścigał się w Szwecji w sezonie 2017, kiedy bronił barw Piraterny Motala. W kolejnych latach „Baszkirska Torpeda” skupiła się na jeździe w barwach Fogo Unii Leszno oraz na rywalizacji w Speedway Grand Prix. Rosjanin występował też w rodzimej lidze. Teraz Sajfutdinow postanowił dołączyć do Rospiggarny Hallstavik. Będzie największą gwiazdą w zespole i klubowym kolegą m.in. Patryka Dudka. W tym sezonie ekipa z Hallstavik ma na koncie 4 punkty po pięciu spotkaniach. W ostatnim meczu przegrała 40:50 w Västervik.

Zadowolenia z zakontraktowania brązowego medalisty IMŚ z 2009 i 2019 roku nie ukrywa menadżer Rospiggarny. - Emil to jeden z najlepszych zawodników na planecie. To bardzo doświadczony żużlowiec, który jest w czołówce od lat - mówi Peter Janssen. - Emil to także szalenie skromny i fajny chłopak, z którym bardzo łatwo i przyjemnie się współpracuje. Nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu i na pewno da nam spory zastrzyk energii oraz swoją wolę walki. Liczymy, że wpasuje się do zespołu i wniesie doświadczenie, które przez lata zgromadził - dodaje Janssen.

źródło: Rospiggarna Speedway


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0735 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl