REKLAMAYT
REKLAMAwosp

W pogoni za fazą play-ff. Zapowiedź meczu Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Wiktor Kułakow

Wiktor Kułakow (fot. Łukasz Wilk)

W pierwszy poniedziałek lipca będziemy świadkami meczu Abramczyk Polonii Bydgoszcz z przyjezdną drużyną Zdunka Wybrzeże Gdańsk. Na zakończenie pierwszoligowych starć zmierzą się ze sobą dwie drużyny, walczące o swoje szanse na awans do fazy play-off, które nie odpuszczą sobie okazji i będą walczyć do ostatnich wyścigów. Początek spotkania na torze w Bydgoszczy o 20.15.

Zapowiedź tego meczu można by zamknąć w jednym tylko zdaniu - Abramczyk Polonia Bydgoszcz musi, Zdunek Wybrzeże Gdańsk zaś może tylko wygrać poniedziałkowy mecz na obiekcie swojego kolejnego rywala. W składzie awizowanym, podanym przez Eryka Jóźwiaka znalazł się m.in. Rasmus Jensen, który pojedzie z plastronem numer jeden. W ubiegłotygodniowych rozgrywkach w Szwecji jego zespół Dackarna Målilla podejmowała Piraternę Motala, pewnie wygrywając to spotkanie z wynikiem 67:23. Niepokonany tego dnia był właśnie m.in. Jensen, zdobywając płatny komplet punktów. W szeregach Wybrzeża na pozycji zawodnika U24 pojedzie Michał Gruchalski, formację juniorów stworzą zaś Gryszpiński wraz ze Szczotką. Z piątką pojedzie z kolei Wiktor Kułakow, lider zespołu z Pomorza, dla którego wyjazd do Bydgoszczy będzie powrotem w znane strony, wszak reprezentował bydgoskie barwy w swojej karierze.

W składzie gospodarzy spotkania Lech Kędziora pozostawił wolną pozycję pod numerem jedenastym, co pozwala przypuszczać, że do gry wróci już David Bellego. Francuski zawodnik jest jednym z liderów zespołu znad Brdy, jego powrót ma toteż spore znaczenie dla losów spotkań Polonii. Obecnie liderem jest Wadim Tarasienko, widać jednak brak Bellego, ponieważ poza wspomnianym Rosjaninem, brak w zespole żużlowca, który może wspomóc drużynę i zapewnić sporą przewagę punktową w wyniku.Zarówno Polonii, jak i Wybrzeżu będzie przyświecać w tym spotkaniu chęć awansu do fazy play-off. Z tego też względu kibice śledzący losy tego spotkania mogą spodziewać się walki do ostatniego wyniku.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz nie może pozwolić sobie już na wpadkę w domowym meczu po przegranym spotkaniu z Orłem Łódź, któremu ulegli 39:51, a który ostateczny cios zadał im w końcówce spotkania. Nie udało się im wywalczyć punktu bonusowego, choć tak właśnie mogło się tak wydawać przez większą część tego niedzielnego spotkania. Przypomnijmy też, że pierwsze spotkanie Polonii z Wybrzeżem zakończyło się z wynikiem na korzyść podopiecznych Eryka Jóźwiaka, którzy wygrali wówczas 50:40. Tym bardziej, kluczowe dla bydgoszczan są zbliżające się mecze, w których trakcie nie mogą pozwolić sobie na wpadkę. Nadzieję dla nich daje prawdopodobny powrót Davida Bellego po przerwie wymuszonej wypadkiem w trakcie spotkania z ROW-em Rybnik. Przypomnijmy, że Francuz zakończył to spotkanie ze złamanym obojczykiem po karambolu, w jakim wziął udział.

 

Zawodnicy Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Abramczyk Polonia Bydgoszcz w swoim pierwszym spotkaniu w tym sezonie

 

By zachować szanse na play-offy, gospodarze muszą pokonać przyjezdnych za trzy punkty, co oznacza zwycięstwo z różnicą przynajmniej jedenastu „oczek”. Podopieczni Lecha Kędziory potrzebują zwycięstw z bonusami, w innym przypadku nie spełnią celu, który stawiali sobie na tegoroczny sezon. Na ich korzyść z pewnością przemawiać będzie atut własnego toru, który przyjdzie im również wykorzystać w kolejnym meczu z Aforti Startem Gniezno. Czerwcowe spotkanie z czerwono-czerwonymi zostało przełożone na lipcowy termin z powodu złej nawierzchni toru i niekorzystnych warunków atmosferycznych.

W Gdańsku nie muszą się obawiać o swojego lidera, Wiktora Kułakowa, który jest też wszak najlepszym zawodnikiem w lidze pod względem średniej biegowej. Pytaniem jest jednak druga linia zespołu. Sporo będzie zależeć od formacji młodzieżowej Wybrzeża, czyli Szczotki wraz z Gryszpińskim. Pod znakiem zapytania pozostaje też forma Krystiana Pieszczka, któremu dobre występy przeplata z nieco słabszą formą na torze. Ważne w tym meczu będą także punkty zdobyte przez Michała Gruchalskiego.

Najlepszy zawodnik 1. Ligi Żużlowej, czyli Wiktor Kułakow

 

Zawodnicy do pierwszego biegu w poniedziałkowym pojedynku ustawią się pod taśmą o 20:15. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja nSport, z kolei zaś na portalu speedwaynews.pl dostępna będzie relacja LIVE. Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć układ par na to spotkanie.
 

Awizowane składy:
Abramczyk Polonia Bydgoszcz

9. Daniel Jeleniewski
10. Adrian Gała
11. 
12. Andreas Lyager
13. Wadim Tarasienko
14. Wiktor Przyjemski
15. Nikodem Bartoch
16. Jewgienij Sajdullin

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Rasmus Jensen
2. Krystian Pieszczek
3. Jakub Jamróg
4. Michał Gruchalski
5. Wiktor Kułakow
6. Alan Szczotka
7. Piotr Gryszpiński

źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2212 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl