REKLAMAeWinner Banner

Szlachetny gest Bartosza Zmarzlika. Do wylicytowania złoty medal za mistrzostwo świata

Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik (fot. Łukasz Wilk)

Niezmiennie trwa walka o zdrowie bratanicy Pawła Słupskiego, sędzi żużlowego. Od kilku miesięcy środowisko żużlowe wspiera zbiórkę na rzecz dwuletniej dziewczynki, Niny. Po oddaniu na licytację trofeów przez m.in. Szymona Woźniaka, do akcji przyłącza się również jego kolega z drużyny i obecny mistrz świata, Bartosz Zmarzlik.

Nina urodziła się 1 maja 2019 roku. Z początku rozwijała się poprawnie, po pewnym czasie okazało się jednak, że dziecko cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Do akcji pomocy dla małej dziewczynki włączyło się wiele osób ze świata żużla. Jakiś czas temu Gleb Czugunow poinformował o przekazaniu wynagrodzenia, zdobytego w jednym z wyścigów podczas starcia z Motorem Lublin. Swoją cegiełkę dołożył również zawodnik gorzowskiej Stali, Szymon Woźniak, przekazując na licytację trofea wywalczone w 2017 roku, kiedy został Indywidualnym Mistrzem Polski. Teraz, do grona trofeów dołączył najcenniejszy przedmiot - złoty medal świata, który wywalczył Bartosz Zmarzlik.

– Łzy, radość, szczęście – tak czułem się, wjeżdżając na metę w Toruniu, w finałowej rundzie Grand Prix w 2019 roku. Właśnie wtedy, po raz pierwszy, zdobyłem tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Teraz, na aukcję dla Niny, przekazuję rzecz dla mnie niebywale ważną, o której marzyłem od dziecka i do której dążyłem krok po kroku – to złoty medal za zwycięstwo w mistrzostwach świata. Wspomniany medal postanowiłem przekazać na licytację, by pomóc Ninie, która jest na starcie swojego życia i również ma swoje marzenia. Pomóżmy, aby miała szansę je spełniać – napisał w swoim wpisie w mediach społecznościowych.

Zachęcamy do wsparcia akcji, mającej na celu uratowanie życia małej Niny.

 

Oferta na eWinner 1. ligę dostępna tutaj -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.163 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl