REKLAMAeWinner Banner

Rosjanie nie przystąpią do mistrzostw Europy. Znamy listę startową półfinału w Debreczynie

Stadion w Debreczynie

Stadion w Debreczynie (fot. Piotr Kin)

Już w najbliższą sobotę w węgierskim Debreczynie odbędzie się półfinał Mistrzostw Europy Par. W zawodach nie ujrzymy pierwotnie awizowanych reprezentantów Rosji. Turniej odbędzie się jednak mimo to zgodnie z planem, dzięki ugodzie, jaką FIM zawarł z federacjami poszczególnych krajów.

Według pierwszego planu, o miejsca w finale Mistrzostw Europy Par, zawodnicy mieli walczyć podczas dwóch turniejów półfinałowych. Jeden miał być rozegrany w ukraińskim Równem 26 czerwca, lecz został odwołany przez brak zgody trzech federacji na start ich reprezentacji. Szerzej o tym temacie pisaliśmy TUTAJ. Zdecydowano później, że odbędzie się jeden półfinał. Tutaj również wystąpiły jednak komplikacje.

W poniedziałek 5 lipca dotarło pismo od Rosjan, którzy zakomunikowali, że w związku z pandemią i problemami z załatwieniem wiz, nie przyjadą na sobotę do Debreczyna na omawiane zawody. Decyzja ta wywołała nieprzyjemną sytuację i konieczność bardzo szybkiego rozwiązania sprawy. Nie było to łatwe, gdyż nowe przepisy FIM Europe zabraniają startu drużyny pod nazwą "Team Europa", jak bywało to w poprzednich latach. Ostatecznie zezwolono na zastępstwo Rosjan drużyną MAMS, czyli Węgierskiego Związku Motorowego, którą reprezentować będą Dennis Fazekas i Milen Manew. Zespół nie będzie miał prawa awansu, a jego wynik nie będzie wliczany do końcowej klasyfikacji. Mogą jednak namieszać i utrudnić zadanie pozostałym nacjom.

Portal speedwaynews.pl przeprowadzi dla Was relację LIVE z tych zawodów. Można ją znaleźć TUTAJ.

Lista startowa:
MAMS

1. Dennis Fazekas
2. Milen Manew

Dania
3. Mads Hansen
4. Kevin Juhl Pedersen

Słowacja
5. Martin Vaculík
6. Jakub Valkovič

Węgry
7. Roland Kovács
8. Norbert Magosi

Ukraina
9. Marko Lewiszyn
10. Witalij Łysak

Wielka Brytania
11. Adam Ellis
12. Chris Harris
20. Tom Brennan

Holandia
13. Henry van der Steen
14. Mika Meijer

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 2.0765 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl