REKLAMAeWinner Banner

Legendarny zawodnik wraca do Leicester. „Gwarantuje nam duże punkty”

Hans Andersen - Leicester Lions

Hans Andersen - Leicester Lions (fot. Ian Charles)

Leicester Lions sięga po duńskie wsparcie. Legendarny Duńczyk – Hans Andersen powraca do drużyny z  Paul Chapman & Sons Arena. Działacz drużyny z SGB Championship wierzy, że ściągniecie Andersena zagwarantuje drużynie duże dorobki punktowe.

W rozmowie z klubowymi mediami, Dickson optymistycznie opowiadał o zakontraktowaniu czołowego zawodnika SGB Premiership: — On gwarantuje nam duże zdobycze punktowe. Uważam również, że będzie on idealnym wsparciem dla bliźniaków (Dan i Joe Thompson dod. red.) — podkreśla menadżer zespołu z miasta położonego nad rzeką Soar.
 

Choć transfer Andersena wzbudził zaskoczenie wśród kibiców angielskich rozgrywek, tak dla Hansa będzie to powrót do urokliwego miasta. Były zawodnik Orła reprezentował barwy Lions w 2018 roku, kiedy występowali oni w Premiership. Jak podkreśla sam zainteresowany, bardzo chciał podpisać dłuższą umowę z działaczami, ale na przeszkodzie stanął czas: — To niesamowite uczucie powrócić do Leicester. Chciałem zostać to już wcześniej, ale odkąd spadli z Premiership nie mogłem znaleźć odpowiedniego czasu, aby występować w Championship i Premiership jednocześnie. Mogę zapewnić, że zrobię wszystko dla kolegów na torze i poza nim. Mam zamiar im pomagać — Zakończył motywująco triumfator Grand Prix Danii z 2004 roku.
 

Doświadczony Duńczyk to jedna z żużlowych ikon Kraju Hamleta. Swoje największe triumfy święcił w pierwszej dekadzie XXI wieku, czego dowodem są cztery zwycięstwa w rundach cyklu Speedway Grand Prix, z czego jedna miała miejsce w jego rodzimym kraju. Na polskich torach, Andersen reprezentował kilka klubów, a swoje ostatnie lata spędził pod skrzydłami Witolda Skrzydlewskiego, stanowiąc człon drużyny z Łodzi. W tegorocznym sezonie występuje on w Lokomotivie Daugavpils. Poza reprezentowaniem łotewskiego zespołu, Hans pełni ważną rolę w Peterborough Panthers. Można powiedzieć, że ostatni sezon potraktował on raczej rekreacyjnie.
 

Debiut Andersena będzie miał miejsce w najbliższą sobotę (10.07). Na Paul Chapman & Sons Arena przyjedzie rewelacja tegorocznych rozgrywek – Scunthorpe Scorpions.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0365 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl